Oski w półfinale singla i debla w TE na Litwie

W dniach 2-8 lipca w Wilnie odbył się turniej Tennis Europe U-14, w którym wystąpił Oskar Grzegorzewski. W zawodach nasz zawodnik był rozstawiony z “czwórką”, więc można było liczyć na udany start.

W I rundzie Oski odprawił grającego z dziką kartą Litwina – Faustasa Kuliusasa 6/1 6/1, by w II rundzie równie gładko wygrać z Łotyszem Krisjanisem Sulcsem 6/2 6/1. Pierwszym prawdziwym wyzwaniem miał być zawodnik gospodarzy – German Dumshe. Rozstawiony z “siódemką” Litwin zdołał urwać Oskarowi cztery gemy i przegrał 2/6 2/6. W półfinale Oski mierzył się z faworytem turnieju – Maximem Zhukovem. Mecz świetnie rozpoczął się dla naszego zawodnika, który prowadził już 3/0, niestety do głosu potem doszedł rywal i rozstrzygnął pierwszą partię w stosunku 4/6. Drugi set należał już do Oskara, który grał prawie bezbłędnie i wygrał 6/1. Ostatnia partia niestety również padła łupem zawodnika z Rosji. Szkoda, że pierwszy set nie potoczył się lepiej, z drugiej strony przegrana z 36 zawodnikiem TE (oraz ostatecznie zwycięzcą turnieju) po bardzo wyrównanym spotkaniu wstydu nie przynosi i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Poza sukcesem w singlu, Oskar dołożył również półfinał w deblu, w którym grał w parze z Fryderykiem Lechnio-Wasiutyńskim.

Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!