Nasze kadetki ze srebrnym medalem DMP!!!

Fantastyczne wieści dotarły z Krakowa, gdzie w Drużynowych Mistrzostwach Polski kadetek uczestniczyła nasza ekipa. W składzie naszej kadry znalazły się Karolina Hornecka, Martyna Sikora, Iga Piotrowska, Oliwka Klimas oraz Kamila Tomczak.

Na dobry wynik drużyny prowadzonej przez Dagmarę Bednarczyk liczyliśmy od początku. Nasze kadetki do turnieju przystępowały jako rozstawione z “dwójką”, choć trzeba przyznać że wszystkie ekipy wystawiły bardzo mocne składy. W pierwszej rundzie przyszło nam się zmierzyć z gospodyniami, co zawsze jest trudnym wyzwaniem. Rywalki lepiej znają obiekt i charakterystykę kortów. Nasze zawodniczki zagrały jednak jak na faworytki przystało – wpierw wygrały dwa deble, a po wygranej w singlu Karoliny Horneckiej tylko kataklizm mógł zabrać naszym dziewczynom awans do strefy medalowej. W meczach singlowych jako jedyna porażkę zanotowała Iga Piotrowska ze świetnie tego dnia dysponowaną Basią Kostecką. Ostatecznie z wynikiem 5/1 nasze kadetki awansowały do półfinału.

Hornecka/Klimas 6/4 5/7 10/6 Kostecka/Zelenska
Sikora/Piotrowska 6/2 6/0 Javaheri/Sobocka
Karolina Hornecka 6/3 6/3 Yevheniia Zelenska
Iga Piotrowska 2/6 1/6 Barba Kostecka
Martyna Sikora 3/6 7/6 10/7 Leila Javaheri
Oliwia Klimas 6/3 6/4 Zuzanna Sobocka

Bardzo dużo emocji przyniosło spotkanie półfinałowe przeciw AZS Poznań. Po meczach deblowych mieliśmy remis, ale na korzyść naszej drużyny przemawiał wygrany set przez parę Hornecka/Klimas. W singlach znów bezbłędna była Karolina Hornecka. Niestety po bardzo wyrównanym meczu Iga uległa zawodniczce z Poznania. O awansie musiały zatem zadecydować dwa ostatnie spotkania, w których co prawda Martyna przegrała z rywalką, ale znów urwała seta, ale awans i tak zapewniła nam Oliwka Klimas. Mimo remisu 3/3 to podopieczne Dagmary Bednarczyk awansowały do finału dzięki lepszemu bilansowi wygranych setów.

Hornecka/Klimas 6/4 2/6 9/11 Janusz/Wojtaszczyk
Piotrowska/Sikora 7/6 6/4 Paszun/Politowicz
Karolina Hornekca 6/3 6/0 Zosia Janusz
Iga Piotrowska 5/7 4/6 Amelia Paszun
Martyna Sikora 4/6 6/3 8/10 Maria Wojtaszczyk
Oliwia Klimas 6/2 6/3 Gracja Politowicz

W finale nasz kadetki mierzyły się z Cabańskim Centrum Sportu Chrzanów, które do turnieju przystępowały jako “jedynka” i które podobnie jak nasze dziewczyny w półfinale zanotowały remis 3/3 z Sopot Tenis Klub, a awans wywalczyła w dramatycznych okolicznościach Maja Wróbel, która co prawda swoje spotkanie przegrała, ale dzięki wygranemu setowi dała swojej drużynie lepszy bilans. Po deblach mieliśmy remis 1/1, ale to rywalki urwały naszej drużynie seta. Co gorsza co prawda swoje spotkanie wygrała Karolina Hornecka, ale też stosunkiem 2/1. Wiadomo zatem było, że albo nasze dziewczyny muszą wygrać przynajmniej 4 sety w kolejnych 3 meczach. Niestety w dwóch kolejnych meczach górą były rywalki wygrywając swoje spotkania 2/0. Zwycięstwo Oliwii Klimas w ostatnim meczu, niestety nie dało nam upragnionego złotego medalu. Mecz zakończył się remisem 3/3, ale to rywalki dzięki wygranym 2 setów zajęły najwyższe miejsce na podium. Naszym kadetkom należą się jednak wielkie gratulacje za bardzo dobrą walkę – wierzymy, że to tylko początek i w kolejnych latach ten skład będzie dalej zdobywać medale!

Hornecka/Klimas 4/6 6/4 11/9 Kołodziejska/Rajca
Sikora/Piotrowska 3/6 4/6 Kmiecik/Wróbel
Karolina Hornecka 7/6 2/6 10/4 Julia Kołodziejska
Iga Piotrowska 2/6 1/6 Anna Kmiecik
Martyna Sikora 2/6 3/6 Anna Wróbel
Oliwia Klimas 7/5 7/5 Małgorzata Bajorek