Nasze młodziczki na piątym miejscu w DMP

W dniach 16-19 września odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w kategorii U-14. Nasza ekipa w składzie Martyna Sikora, Zuzia Stryjek, Weronika Lipska, Janina Czapka oraz Laura Badurowicz pod wodzą trenerki Dagmary Bednarczyk udały się do Pszczyny walczyć o medale.

W walce o wejście do strefy medalowej przyszło naszej drużynie walczyć z rozstawioną Toruńską Akademią Tenisową. Po meczach deblowych, które rozpoczynały zmagania widniał remis 1/1, więc sprawa awansu do półfinały była otwarta i decydować musiały mecze singlowe. W nich ekipa z Kujaw niestety wygrała 3 spotkania, a naszym młodziczkom pozostała walka o 5 miejsce następnego dnia. ,

Badurowicz/Lipska 2/6 3/6 Snochowska/Szweda
Sikora/Stryjek 6/4 6/2 Mazur/Grzelak
Laura Badurowicz 1/6 4/6 Antonina Snochowska
Martyna Sikora 6/4 7/5 Alicja Szweda
Weronika Lipska 6/3 3/6 3/10 Iga Mazur
Zuzanna Stryjek 6/7 3/6 Julia Grzelak

O piątą lokatę w DMP przyszło naszym dziewczynom rywalizować z NET Warszawa. Podobnie jak dzień wcześniej po 2 meczach deblowych było 1/1. Po dwóch pierwszych meczach singlowych mogliśmy poczuć się pewniej, gdyż swoje spotkania wygrała Laura Badurowicz oraz Martyna Sikora. Trochę nerwów przyszło po 2 kolejnych spotkaniach, które wygrały nasze rywalki, ale ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi gemów to właśnie nasze dziewczyny zakończyły rywalizację zwycięsko. Gratulacje dla naszych młodziczek!

Badurowicz/Lipska 5/7 2/6 Bogdanowicz/Knappik
Sikora/Stryjek 6/2 6/1 Marciniak/Stawowiak
Martyna Sikora 6/3 6/1 Kornelia Stępkowska
Laura Badurowicz 6/4 6/2 Nadia Stawowiak
Weronika Lipska 4/6 2/6 Sandra Knappik
Janina Czapka 2/6 0/6 Sandra Marciniak