Oski tryumfuje w Piotrkowie Trybunalskim!

W ostatni weekend na terenie TUKS Kozica odbył się kolejny turniej WTK-5 skrzatów.Kolejny sukces zanotował nasz reprezentant – Oskar Grzegorzewski.

Oski do Piotrkowa Trybunalskiego jechał jako faworyt – rozstawiony z nr 1 w drabince i wzmocniony ostatnim sukcesem jakim było wygranie Mistrzostw Polski Krasnali. Ranking pozwolił zatem podopiecznemu Dagmary Bednarczyk na wyjście na kort dopiero od fazy ćwierćfinałowej, jako że w pierwszej rundzie miał wolny los.W swym pierwszym spotkaniu Oskar pokonał Tobiasza Sopolińskiego 7-5 6-3. W półfinale bez trudu ograł Mateusza Lamberta 6-3 6-4. O tytuł przyszło mu rywalizować z bratem Tobiasza – Błażejem Sopolińskim. Spotkanie było zdecydowanie bardziej wyrównane, co było głównie spowodowane bardzo słabą dyspozycją serwisową naszego zawodnika, który w całym meczu popełnił 16 podwójnych błędów serwisowych. Mimo przegranego pierwszego seta 3-6 i wyrównanej grze w drugim secie, Oski spiął się i wygrał drugiego seta 7-5. O losie finału decydował zatem super tie-break. W wojnie nerwów i błędów górą był zawodnik MTC, przechylając tą partię na swoją korzyść 11-9 i wygrywając kolejny turniej! Tak trzymać Oski!! Puszczykowo1