Oski królem OTK w Puszczykowie

W dniach 15-19 grudnia w Puszczykowie odbył się turniej OTK w kategorii młodzików i młodziczek. Na zawody do Akademii Angelique Kerber trenerka Dagmara Bednarczyk zabrała Oskara Grzegorzewskiego, Szymka Janzena oraz Nikolę Pytel i Hanię Telżyńską.

W turnieju dziewcząt obie nasze zawodniczki dotarły do ćwierćfinału. Nikola Pytel w I rundzie pokonała zawodniczkę gospodarzy – Zofię Kromolicką – 6/3 6/3, aby w II rundzie osiągnąć cenne zwycięstwo przeciw Zuzannie Witkowskiej 7/5 0/6 7/6(3). W ćwierćfinale rywalką Nikoli była turniejowa jedynka – Jagoda Wróblewska. Niestety była to przeszkoda nie do przejścia dla naszej zawodniczki, która mimo wygrania pierwszego seta 6/3 w kolejnych uległa 0/6 2/6.

Podobny los spotkał Hanię Telżyńską, która w I rundzie wygrała z Konstancją Dańko 6/1 6/0, zaś w II rundzie była górą w pojedynku z Natalią Zalewską 7/6 6/3. Niestety w ćwierćfinale za mocna okazała się turniejowa “czwórka” Zuzia Pawlikowska, która wygrała z naszą zawodniczką 6/4 6/1.

W turnieju młodzików Szymek Janzen wygrał w I rundzie z Wiktorem Kowalskim 6/3 6/7 6/3, by w II rundzie zmierzyć się z Michałem Włodarczykiem, który w turnieju był rozstawiony z czwórką. Niestety zawodnik z Komorowa był w tym starciu górą i wygrał 6/2 6/1. Rewanż za kolegę klubowego wziął jednak Oskar Grzegorzewski, który po wygraniu w I rundzie z Dawidem Kaszubowskim 6/2 6/1, a w II rundzie z Jankiem Allecou 6/0 6/0, w ćwiartce mierzył się właśnie z Michałem Wlodarczykiem. Oski pokazał swój dobry tenis i wygrał to spotkanie 6/2 6/3, by w półfinale wygrac z Bartkiem Rosiem 6/4 6/4. Finał to znów popis gry podopiecznego Dagmary Bednarczyk, który dzięki wygranym 6/3 6/3 nad Pawłem Rytelewskim tryumfował w całym turnieju.

Nie jest to jednak koniec dobrych wieści z turnieju w Puszczykowie, gdyż w deblu młodzików na I miejscu zakończył debel Grzegorzewski / Dzieło.