Oskar Grzegorzewski Mistrzem Polski Krasnali 2015!!

W dniach 23-26 stycznia w Puszczykowie pod Poznaniem odbyły się Mistrzostwa Polski Krasnali. Na kortach Akademii Tenisowej Angelique Kerber klasę pokazał Oskar Grzegorzewski. Popularny “Oski” zniósł presję i pewnie wygrał całe zawody, zdobywając pierwszy złoty medal dla MTC w historii!!!

W I rundzie Oskar, rozstawiony w turnieju z “jedynką”, miał wolny los. W II rundzie podopieczny Dagmary Bendarczyk pewnie wygrał z Jakubem Sową 6:0 6:0. Prawdziwą huśtawkę “Oski” zafundował w III rundzie, gdzie przyszło mu się mierzyć z Tomkiem Berkietą. Nasz zawodnik pewnie wygrał pierwszego seta 6-1, by w drugim secie przy stanie 2-0 40:30 oddać inicjatywę rywalowi i przegrać tą partię 4-6. O zwycięstwie musiał zatem zadecydować super tie-break, w którym górą był “Oski”.

W ćwierćfinale nasz zawodnik trafił rozstawionego z “siódemką” Jakuba Kowalkowskiego, którego pewnie pokonał 6-1 6-0. W półfinale Oskar zmierzył się z Fryderykiem Lechno-Wasiutyńskim. W pierwszym secie obyło się bez historii i 6-2. Drugi set to kolejny horror, o którym musiał zadecydować tie-break. “Oski zachował nerwy na wodzy i rozstrzygnął i tą partię na swoją korzyść.

Mecz finałowy rozpoczął się po krótkiej 45 minutowej przerwie. O tytuł podopieczny Dagmary Bednarczyk stanął w szranki z Goranem Zgołą. Widać było, że poprzedni pojedynek dał się we znaki Oskarowi, który był wyraźnie zmęczony i wolniejszy od rywala. Goran wyszedł na prowadzenie 5-2, następne 3 gemy padły jednak łupem “Oskiego”, choć co warto zaznaczyć bronił aż 5 piłek setowych. Przy stanie 5-5 w pierwszym secie Goran Zgoła skreczował a tym samym Oskar został Mistrzem Polski Krasnali 2015!! Serdecznie gratulujemy!!