Brązowy medal Pawła Kaliszewskiego w MP Młodzików

W dniach 18-23 stycznia na warszawskich DeSkach odbywały się Mistrzostwa Polski do lat 14. Kolejny puchar w tych zawodach zdobył Paweł Kaliszewski. Podopieczny Dagmary Bednarczyk w parze z Adamem Makarym zdobyli brązowy medal!!

Do turnieju deblowego Paweł Kaliszewski z Adamem Makarym przystępowali jako turniejowa “dwójka”. W I rundzie przyszło im się zmierzyć z Maksem Kaśnikowskim i Piotrem Pawlakiem, których pewnie pokonali 6-4 6-4. W ćwierćfinale zwycięsko wyszli z potyczki z Marcinem Guzowskim i Kamilem Guzowskim 6-3 6-4. W półfinale jednak nie sprostali późniejszym triumfatorom Mistrzostw Polski parze Witold Konopko / Julek Radoń 5-7 4-6. Gratulujemy brązowego medalu!!!

Gorzej powiodło się naszym zawodnikom w grze singlowej. Franek Pastuszak przegrał już w pierwszej rundzie kwalifikacji ulegając swemu koledze Staśkowi Filochowskiemu 6-7(5) 6-3 2-6. Ten zaś w kolejnej rundzie poległ w meczu z Mikołajem Paszkowskim 1-6 2-6.

Nie lepiej spisali się pozostali zawodnicy trenujący na co dzień na Morelowej w turnieju głównym. Tomek Frankowski już w I rundzie musiał zmierzyć się z turniejową “jedynką” i późniejszym zwycięzcą Mistrzostw Polski – Wojtkiem Markiem 1-6 0-6. Prawdziwym koszmarem dla naszych zawodników był Teodor Szpejankowski. Zawodnik KS AZS AWF Wrocław wpierw sensacyjnie wygrał z Pawłem Kaliszewskim 4-6 7-6(5)6-4 broniąc 2 piłek meczowych w 2 secie, by potem w II rundzie wyjść zwycięsko w pojedynku z Kamilem Rządkowskim pokonując go 6-4 6-4.