Oskar Grzegorzewski Mistrzem Mazowsza 2015

W dniach 13-15 czerwca w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w kategorii skrzatów. Pełną pulę, czyli zwycięstwo w singlu i deblu, zgarnął zawodnik MTC – Oskar Grzegorzewski.

Drabinka singlowa została rozpisana na 32 zawodników. Oskar Grzegorzewski jako rozstawiony zawodnik rywalizację rozpoczął od drugiej rundy, w której zwyciężył z Filipem Zawartko 6:0, 6:2. W ćwierćfinale było już trochę trudniej, ale tym razem Szymona Zawartko Oskar pokonał 6:4, 6:3. Półfinał to łatwa przeprawa z Karolem Romerem, który został pokonany 6:1, 6:1. W finale znaleźli się Oskar Grzegorzewski i Karol Szczap, ale i ten mecz podopieczny Dagmary Bednarczyk przechylił na swą korzyść 6:2, 6:3.

W deblu Oski startował w parze z Janem Piotrowskim. O ile w singlu zwycięstwa przychodziły dość gładko to w deblu chłopcy już w ćwierćfinale musieli rozegrać super tie breaka przeciw parze Romer / Allen. W półfinale obyło się bez emocji i dzięki pewnej wygranej 6:2 6:2 nad parą Kapuściński/Tukiendorf chłopcy zameldowali się w finale. Decydujący mecz również zakończył się sukcesem i dzięki wygranej 7:5 62 nad parą Rogoyski/Tomczyk nasz zawodnik zdobył podwójną koronę w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego. Po wygranych Mistrzostwach Polski Krasnali w lutym jest to kolejny godny odnotowania tytuł w tenisowym CV Oskara – serdecznie gratulujemy i czekamy na więcej!!

W tym samym czasie odbywały się też zawody Skrzatek, w których udział brała Zuzia Twarowska. podopieczna Dagmary Bednarczyk w pierwszej rundzie dostała wolny los, w drugiej zaś wygrała z Laurą Stypułą 6:1 6:3. W ćwierćfinale była również górą w pojedynku z Agnieszką Olszewską 7:5 6:0. W półfinale zmierzyła się z rozstawioną z “dwójką” Zuzia Ziąbską. Pierwszą partię podopieczna Dagmary Bednarczyk rozstrzygnęła na swoją korzyść 6:2, by w drugim secie po bardzo wyrównanej grze przegrać 4:6. O wyniku musiał zadecydować super tie break, w którym górą była późniejsza tryumfatorka całego turnieju.