Czarek Pytel zwycięzcą Mastersa!

W ostatni weekend odbył się turniej Masters w ramach Challenge’u Zima 2013/2014. Zawody były okazją do zobaczenia najlepszych zawodników na co dzień grających na Morelowej w akcji. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a nie brakowało też niespodzianek.

Co to był za turniej :). Emocje, walka do ostatniej piłki, zawrotna prędkość zagrań i serwisów towarzyszyły nam podczas sobotniego Turnieju Masters. Najlepszą ósemkę graczy MTC CHALLENGE ZIMA 2013/2014 stworzyli: Robert Bartoszewicz, Czarek Pytel, Maciek Tokarski, Maciek Sośnicki, Michał Olesiński, Aleksander Koczy, Waldemar Gębuś i Jakub Szturma, a wszyscy oni pokazali nam doskonałą grę. Do półfinałów awansowało 4 pierwszych wymienionych graczy. Robert Bartoszewicz walczył o finał z Maćkiem Tokarskim, zaś Czarek Pytel z Maćkiem Sośnickim.

W obydwu półfinałach to rozgrywka tiebreakowa musiała zadecydować o parze finałowej. Obydwie pary pokazały swój najlepszy tenis może z wyjątkiem Maćka Sośnickiego, którego gra odbiegała od tej z dnia poprzedniego, gdzie w fazie grupowej oddał tylko jednego gema. Z zapartym tchem można było obserwować wymiany, które trwały po 20 piłek z końcowej linii, serwisy po 180 km/h i finezyjne zagrania. Do końca nie można było wytypować kto zostanie zwycięzcą. Dopiero rozgrywka tiebreakowa pokazała, który z graczy lepiej zniósł presję całego spotkania.

W finale spotkali się Czarek Pytel i Maciek Tokarski. W tym przypadku przeważyło doświadczenie starszego kolegi Czarka Pytla, który nie pozwalał sobie na dłuższe wymiany i każdą piłkę starał się atakować. Taktyka okazała się skuteczna, a drobne błędy, niewielkie auty młodszego kolegi zadecydowały o zwycięstwie Czarka Pytla. Gratulujemy mu zwycięstwa, a pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w rozgrywkach letnich.

Chcieliśmy również wspomnieć o jeszcze o jednym bardzo ważnym fakcie, mianowicie zwycięstwie Rafała Twarowskiego, który został zwycięzcą MTC CHALLENGE ZIMA 2013/2014 już po raz drugi. Niestety z powodów osobistych nie mógł zagrać w turnieju. Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy rozgrywek w sezonie letnim. Do letniej edycji challenge’a przyjmujemy zapisy w recepcji. Serdecznie zapraszamy 🙂