Sukcesy zawodników w turniejach Tenis 10

Świetnie zaprezentowali się w turniejach rangi Tenis 10 zawodnicy trenujący na co dzień pod okiem Dagmary Bednarczyk. Cała trójka znalazła się na podium w swoich kategoriach.

W turnieju Tenis 10 w grupie zielonej rozgrywanym na kortach Legii Nikola Pytel w pierwszej rundzie miała wolny los, by w kolejnych rundach rozegrać 2 thrillery. Wpierw przyszło jej zmierzyć się w szranki z Gosią Zduńczyk, która pokonała 4:2, 4:3(5), choć do odniesienia sukcesu w drugim secie był potrzebny tie break. W półfinale Nikola musiała uznać wyższość Zuzi Frankowskiej. W pierwszym secie podopieczna Dagmary Bednarczyk gładko wygrała 4:1, by w drugim przegrać 2:4. O losach spotkania musiał zadecydować super tie break, w którym więcej szczęścia miała rywalka Nikoli, wygrywając ostatecznie tą partię 10:8 i całe spotkanie 2-1 w setach.

Jeszcze lepszy wynik osiągnął Oskar Grzegorzewski. W turnieju chłopców podopieczny Dagmary Bednarczyk szedł jak burza – wpierw pokonał Jana Rogoyskiego 4:1, 4:0, następnie Patryka Stankiewicza 4:2, 4:1, by w finale zmierzyć się z Janem Korczycem. Rozstawiony z nr 3 przeciwnik ostatecznie wygrał finał wygrywając oba sety po tie breakach 4:3. Mimo to drugie miejsce w turnieju Tenis 10 grupy zielonej należy uznać za świetny wynik!

Równie dobrze zaprezentowała się Zuzia Twarowska w grupie pomarańczowej. Do turnieju zgłoszono tylko 6 zawodniczek, więc mecze odbywały się na zasadzie każdy z każdym. Zuzia mocno pokomplikowała sobie sprawy przegrywając pierwszy mecz z Moniką Stankiewicz 2:4, ale potem kolejno wygrywała wszystkie mecze z: Alicją Dałek 4:0, Antoniną Bąk 4:2, Julą Marculą 4:0 i Ireną Pietrzak 4:1. Ostatecznie turniej wygrała Monika Stankiewicz, która wygrała wszystkie spotkania, zaś Zuzia Twarowska zakończyła rywalizację na drugim stopniu podium.

Naszym najmłodszym zawodnikom gratulujemy świetnych wyników i życzymy kolejnych pucharów i dyplomów!