Piąte miejsce naszych młodziczek w HDMP!

W dniach 8-10 grudnia w Sobocie odbyły się Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodziczek. Nasza w składzie Nikola Pytel i Hania Telżyńska pod kierownictwem trenera Artura Żuka jechała powalczyć o jak najlepszy wynik.

W piątek nasza ekipa mierzyła się z BKT Advantage Bielsko-Biała o wejście do półfinału. Rywalki były rozstawione z trójką i były faworytkami tego starcia. W pierwszym spotkaniu Hania Telżyńska uległa Juli Jodłowskiej 6/1 6/1, zaś wielką niespodziankę sprawiła Nikola, która po prawdziwym horrorze wygrała mecz 7/6(10) 7/6(10). O awansie do półfinału musiał zatem zadecydować mecz deblowy. Niestety nasze zawodniczki przespały pierwszego seta, którego przegrały 0/6, a do walki zabrały się przy stanie 0/3 dla rywalek. Niestety zabrakło już czasu, żeby nadrobić straty i drugi set zakończył się wynikiem 6/4 dla rywalek.

Sobota była zatem dniem, w którym nasza ekipa walczyła o zajęcie 5 miejsca w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski. Po drugiej stronie siatki czekała ekipa z AT Angelique Kerber Puszczykowo. W pierwszym meczu singlowym Hania Telżyńska ograła Zofię Kromolicką 6/0 6/0, zaś w drugim meczu Nikola Pytel wygrała z Zofią Sarnowską 6/2 6/3. Po singlach było już jasne, że mamy piąte miejsce, ale nasze młodziczki dopełniły formalności i w meczu deblowym ograły parę Burdzińska / Sarnowska 6/4 6/1.

Wynik naszych młodziczek należy uznać za sukces, jako że mieliśmy najmłodszą ekipę na Mistrzostwach, a rywalki w większości przypadków znacznie przerastały nasze zawodniczki fizycznie. Liczymy, że w kolejnych latach będzie tylko lepiej.