Mamy TO!!!! Złoto Drużyny Skrzatów w Szczecinie!!!

W dniach 8-10 grudnia w Szczecinie były rozgrywane Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Skrzatów. Od 3 lat cyklicznie nasza drużyna kwalifikowała się do finałów tej imprezy i chciałoby się powiedzieć do trzech razy sztuka. Tak!! Mamy TO!! Wygraliśmy Drużynowe Mistrzostwa Polski wygrywając wszystkie mecze 3:0!!!

Do zawodów przystąpiliśmy jako trzecia rozstawiona ekipa, chcąca odegrać się za niezbyt udaną letnią edycję, w której zmagania zakończyliśmy na 4 miejscu. W piątek nasi skrzaci rywalizowali z KS Start-Wisła Toruń. Trenerka Dagmara Bednarczyk desygnowała do gier singlowych Oskara Grzegorzewskiego i Szymona Janzena. Oski bez większych kłopotów wygrał z Iwo Kropkowskim 6/1 6/0, zaś Szymek planowo również ograł Michała Ostrowskiego 6/2 6/2. Po meczach singlowych było już zatem jasne, że jesteśmy w półfinale, co wpłynęło trochę rozluźniająco na naszą parę deblową. Szymek Janzen wraz z Adrianem Smaterem po niezbyt udanym początku spotkaniu wzięli sprawy w swoje ręce i ostatecznie wygrali 6/4 6/2.

W sobotę przyszło naszej drużynie mierzyć się z ST MATCHPOINT w Komorowie. Tym razem trenerka Dagmara Bednarczyk zdecydowała się wystawić do singli Oskara Grzegorzewskiego i Adriana Smatera. Oski zmierzył się z Tomkiem Berkietą. Pierwszy set to pokaz gry naszego zawodnika, który w pełni kontrolował sytuację na korcie wygrywając tą partię 6/3. W drugim secie to rywal wyszedł na prowadzenie 3/1, choć nie obyło się tutaj bez kontrowersji przy kilku piłkach. W kolejnych gemach Oskar zachował spokój, a pojawienie się sędziego na korcie pozwoliło na kontynuowanie gry w duchu fair play. W kolejnych gemach Oskar potwierdził swą wyższość i wygrał drugą partię 6/4. Adrian Smater zaś mierzył się z Damianem Piekarzem> Nasz zawodnik zagrał inteligentnie, długo prowadząc wymiany i zmuszając rywala do biegania po całym korcie. Taktyka ta zapewniła sukces w I secie, który zakończył się wynikiem 6/2. W II secie podczas jednej z wymian kontuzji nabawił się Damian Piekarz, który źle stanął starając się dobiec do jednej z piłek. Kontynuowanie spotkania nie wchodziło w grę, a rywale zostali zmuszeni do skreczowania również w meczu deblowym.

W niedzielę jako pierwszy na kort wyszedł Adrian Smater, a jego rywalem był Kacper Królikowski. Zawodnik AT Promasters Szczecin wygrał pierwszą partię 6/4, a w drugiej prowadził już 3/1 i nagle odbudował się Adrian, który zaczął seryjnie rozstrzygać wymiany na swoją korzyść, wygrywając kolejne pięć gemów z rzędu. Super tie break to kontynuacja dominacji Adriana, który wygrał aż 10:1, zapewniając nam pierwszy punkt. Jako drugi singlista na korcie pojawił się Oskar Grzegorzewski, a za przeciwnika miał Bartka Surudo. Zawodnik gospodarzy zagrał świetne spotkanie i choć wygrana Oskiego 6/1 6/1 wygląda imponująco, to nie przyszła wcale tak łatwo. Ostatni mecz deblowy to prawdziwy thriller. Nasza para Grzegorzewski / Janzen przegrała pierwszego seta 2/6, a w drugim przegrywała 1/3, by nagle odwrócić losy spotkania i wyjść na prowadzenie 5/3. Zawodnicy gospodarzy doprowadzili jednak do tie breaka, a w nim prowadzili nawet 6/1 mając pięć kolejnych meczboli. Nasi chłopcy wykazali spokój i rozegrali koncertowo kolejne piłki doprowadzając do stanu 6/6. Rywale wyszli na prowadzenie 7/6, ale 3 kolejne piłki padły łupem naszych zawodników, co oznaczało, że o losach spotkania musiał decydować super tie break. W nim Oski i Szymek wyszli na prowadzenie 8/3, potem prowadzili 9/7, ale rywale wyszli na prowadzenie 10/9 i mieli znów piłkę meczową. Nasi zawodnicy mieli nerwy ze stali i odwrócili losy spotkania na 13/11! Tym samym drużyna MTC wygrała wszystkie spotkania w finałach 3:0 i w pełni zasłużenie wygrała finały HDMP Skrzatów! Dziękujemy chłopcom za świetną postawę we wszystkich spotkaniach oraz trenerom za dobrze wykonaną pracę na treningach.