Julek Zięba Mistrzem Polski Krasnali w deblu!

W dniach 7-10 lipca rozegrano w Piotrkowie Trybunalskim 19. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Krasnali i Krasnalek do lat 10 – KOZICA CUP 2022. Na zawody, które uznawane są za Mistrzostwa Polski do lat 10, zgłosiło łącznie aż 84 zawodników z całej, a wśród nich nasz Julek Zięba.

Julek Zięba, który ostatnio rywalizował w 27 edycji Smrikva Bowl przeciw najlepszym zawodnikom z całego świata, liczył na dobry rezultat na krajowym podwórku. Podopieczny Dagmary Bednarczyk był rozstawiony z numerem 3 i dzięki temu miał wolny los w pierwszej rundzie. W II rundzie Julek wygrał z Mattem Wusterem 6/2 6/2, zaś w III rundzie był górą w starciu z Rafałem Sulejewskim 6/4 6/4. W spotkaniu ćwierćfinałowym naszemu zawodnikowi przyszło mierzyć się z Czechem Matyasem Blacsikiem. Po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu uległ reprezentatowi klubu z Bielska-Białej dopiero w super tiebreaku 3/6 6/4 6/10!

O ile Julek mógł czuć jakiś niedosyt z turnieju singlowego, to idealnie wszystko poszło w turnieju deblowym. W parze z Danielem Kwietniem byli rozstawienie z “jedynką” i jak przystało na głównych faworytów przeszli przez turniej jak burza aż do finału, kolejno pokonując deble w II rundzie Karpiak / Walczak 6/3 6/3, w ćwierćfinale Miarka / Rowicki również 6/3 6/3, zaś w półfinale Mazany / Staszczuk 6/4 6/3. W meczu finałowym rywalami Julka i Daniela byli Kuba Cieciera i Kuba Marciniak. Rywale od początku mieli przewagę i wygrali pierwszego seta 6/2. Gdy w drugim secie przeciwnicy prowadzili 5/2, mało kto spodziewał się tego, co wydarzyło w kolejnych gemach… Nasi zawodnicy odwrócili losy meczu, doprowadzili do tiebreak’a, którego wygrali 7/4, a następnie w decydującym super tiebreak’u dobili rywali 10/7 i stanęli na najwyższym stopniu podium!

Gratulacje dla Julka, jego rodziców oraz trenerki Dagmary Bednarczyk ! Tak trzymać Julek!