Zwycięstwo MTC w Lidze Amatorów GPW

Wspaniale spisała się nasza drużyna w swoim pierwszym występie w Lidze Amatorów Grand Prix Warszawy. Spotkanie odbyło się w miniony weekend na kortach Morelowa Tennis Club, na których „Nasi” podejmowali drużynę KT Serock.

Panowie zaprezentowali wyśmienitą formę pewnie wygrywając swoje mecze z wyjątkiem jednego, najbardziej emocjonującego, spotkania deblowego Cezarego Pytla i Maćka Tokarskiego przeciwko parze Jarosław Styczeń z Adamem Tyczyńskim. Ten mecz przeszedł już do historii amatorskich rozgrywek ligowych dzięki heroicznej postawie naszych zawodników. Panowie w tym spotkaniu przegrywali już 0/6 i 2/5, by odrodzić się „jak feniks z popiołów” i wygrać spotkanie w super tie-breaku 10:7. Mocny doping kolegów z drużyny w szczególności Maćka Sośnickiego i Rafała Twarowskiego mocno pomógł kolegom, którzy po każdej wygranej piłce nagradzali swoich kumpli głośnym „COME ON”.

W naszej drużynie zagrali również Robert Bartoszewicz, Tomasz Szałowski i Piotr Pacholczyk, a już w przyszłej kolejce Ligi, dołączy do nich Tomasz Sokołowski. Wszystkim naszym graczom serdecznie gratulujemy pierwszego tak wysokiego zwycięstwa i życzymy kolejnych.

Wyniki spotkania: Morelowa TC – KT Serock 5:0 (10-1)

Tomasz Szałowski – Robert Jankowski 6/0 6/1

Maciej Sośnicki – Jarosław Styczeń 6/4 6/3

Rafał Twarowski – Sławomir Zakolski 6/2 6/3

Cezary Pytel, Maciej Tokarski – Styczeń, Adam Tyczyński 0/6 7/6 10:7

Robert Bartoszewicz, Piotr Pacholski – Zakolski, Mirosław Zalewski 6/3 6/2

Przy okazji pierwszego występu „Naszych”, pozwolimy sobie wstawić krótką informację o rozgrywkach Ligi Amatorów. Dwanaście drużyn przystąpiło do rywalizacji w sezonie zimowym 2015/2016 Ligi Amatorów Grand Prix Warszawy, a wśród nich nasza drużyna Morelowa Tennis Club. To już drugi raz kiedy „Nasi” wezmą udział w tego typu rywalizacji i po raz drugi pod dowództwem kapitana Cezarego Pytla. Rok temu naszym zawodnikom udało się dojść do ćwierćfinału, gdzie niestety po zaciętym boju, ulegli drużynie Vamos Otwock 3:2. W lidze walczą wyłącznie tzw. “czyści amatorzy”, nienotowani w przeszłości na listach klasyfikacyjnych PZT. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których walczyć będą metodą każdy z każdym. To będzie zasadnicza faza rozgrywek, natomiast w fazie finałowej zawodnicy zagrają “czwórkami” by ustalić końcową kolejność ligi – dwie najlepsze ekipy z jednej z grup zagrają z dwoma najlepszymi zespołami drugiej grupy o miejsca 1-4, trzecie i czwarte ekipy z obydwu grup zagrają o miejsca 5-8, piąte i szóste ekipy zawalczą o miejsca 9-12, a ostatnie ekipy o miejsce 13. Życzymy naszej drużynie by zajęła jak najwyższe miejsce 🙂

Chcielibyśmy również zaprosić wszystkich Państwa do wparcia naszej drużyny dopingiem w kolejnym spotkaniu ligowym na kortach Klubu przy Morelowej w niedzielę 8 listopada o godz. 16:00. Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie www.tenis.net.pl.