Znakomite wyniki Kacpra Żuka na turniejach w Boltonie i Tarbes

Znakomite wyniki Kacpra Żuka na turniejach w Boltonie i Tarbes.
2 ostatnie tygodnie (12-27.01.2013) to pierwszy poważny sprawdzian dla 14-to latków na arenie światowej. 2 turnieje najwyższej kategorii z Cyklu Tennis Europe Junior Tour mają w założeniu pokazać układ tenisowych sił na świecie w tej kategorii wiekowej. Na oba turnieje przyjeżdża bowiem cała światowa czołówka zawodników również spoza Europy. Do rozgrywek tych zakwalifikował się również nasz zawodnik – Kacper Żuk i jako polski „rodzynek” z powodzeniem reprezentował biało-czerwone barwy.
Na turnieju w Boltonie Kacper dotarł aż do półfinału gry pojedynczej i próżno szukać w annałach tego turnieju nazwiska z biało-czerwoną flagą w tej fazie turnieju. Po drodze do tego sukcesu Kacper pokonał Amerykanina Noaha Makarome w stosunku 6/3, 6/4 , następnie Portugalczyka Duarte Vale 6/2, 6/3, następnie w ćwierćfinale Australijczyka Alexeya Pipiryna 6/2, 6/3 aby w półfinale uznać wyższość francuza Corentina Mouteta 3/6, 2/6, który zwyciężył cały turniej.
W Tarbes Kacper dotarł do II rundy gry pojedynczej, natomiast dużo lepiej zaprezentował się w grze podwójnej gdzie w parze z Serbskim kolegą Miaomirem Kecmanowiczem dotarł aż do finału gdzie ulegli parze Rosyjsko/Tureckiej Dubryvnyi/Kirgin 4/6, 3/6.
Tymi występami, Kacper udowodnił, że w obecnym sezonie liczył się będzie w ścisłej światowej czołówce 14-to latków, obecnie zajmuje 4 miejsce na liście światowej ETA i mamy nadzieję, że to nie koniec. Tym bardziej, że sam Kacper zdaje sobie sprawę, że wyżej sklasyfikowani rywale są w jego zasięgu.