Wielki sukces Kacpra Żuka w Izraelu!!!

W minionym tygodniu pod Tel Awiwem w Izraelu odbył się kolejny turniej ITF U-18, w którym uczestniczył Kacper Żuk. Na Bliskim Wschodzie osiągnął swój największy sukces wygrywając swój pierwszy turniej Grade 2 zarówno w singlu jak i w deblu, co zapewniło mu awans do pierwszej setki rankingu ITF U-18.

Ciężki okres przygotowawczy przed sezonem zimowym dobiegł wreszcie końca. Kacper przez cały październik szlifował formę i ciężko pracował nad przygotowaniem fizycznym. Najpierw w Zakopanym na treningach wysokogórskich, później w mekce czeskiego tenisa – Prostejovie, gdzie na co dzień trenują Tomas Berdych i Petra Kvitova.

Wreszcie nadszedł czas na rozpoczęcie sezonu zimowego. Sezonu, na który Kacper czekał z utęsknieniem, gdyż większość turniejów rozgrywanych jest na jego ulubionych kortach twardych. Swój pierwszy występ zaplanowali z Tatą-trenerem w Izraelu, gdzie w dniach 01-08.11.2015 w mieście Raanana, koło Tel-Avivu, odbył się prestiżowy, Juniorski turniej ITF Grade 2 „Matan Gafniel Raanana Open U-18”.

Kacper był jedynym reprezentantem naszego kraju podczas tego turnieju, ale mimo to, godnie zaprezentował Polskę, wygrywając cały turniej zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. Najdramatyczniejszy przebieg miało spotkanie finałowe gry pojedynczej, w którym nasz tenisista zmierzył się z partnerem deblowym Ewanem Moorem z Wielkiej Brytanii. Emocji nie brakowało od pierwszej do ostatniej piłki. Spotkanie trwało niemal trzy godziny. Niesamowity był pierwszy set. Kacper przegrywał w nim już 1:4, ale ambitnie walczył do końca. Wygrał cztery gemy z rzędu, ale ostatecznie o wyniku partii zadecydował tie-break. Ten od początku był po kontrolą Kacpra, który zwyciężył 7:4. W drugiej odsłonie Brytyjczyk raz przełamał serwis polaka i wygrał 6:3. Decydujący set to był już jednak popis tylko jednego zawodnika. Kacper dwa razy odebrał rywalowi serwis i bardzo pewnie wygrał 6:2.

Dla naszego tenisisty to największy juniorski sukces w turniejach ITF. Dzięki tym dwóm zwycięstwom w znaczny sposób Kacper powiększył swój dorobek punktowy. Od poniedziałku awansuje ze 103 pozycji rankingu światowego ITF U-18 na pozycję 62. Ta pozycja zapewnia mu start w głównej drabince, pierwszego w przyszłym roku turnieju wielkoszlemowego, Junior Australian Open 2016. Był to cel, który postawił sobie Kacper na ten rok i osiągnął go dużo, dużo wcześniej niż planował. Zaznaczmy, że nasz reprezentant dokonał tego jako szesnastolatek i wiek juniorski U-18 osiągnie dopiero od przyszłego sezonu.

To jednak nie koniec występów w tym roku. Po krótkim pobycie w domu, w połowie listopada Kacper wylatuje na 3 prestiżowe turnieje w Ameryce Pólnocnej. Pierwszy turniej zagra w Meksyku i dwa kolejne w Stanach Zjednoczonych. Gratulujemy Kacprowi wielkiego sukcesu w Izraelu i życzymy powiększenia dorobku punktowego w kolejnych turniejach.

Kacper jest stypendystą Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. W sprzęt wyposaża go firma Babolat. Jest członkiem zawodowej grupy tenisowej Warsaw Tennis Team Promotion.

Wyniki Kacpra w Matan Gafniel Raanana Open:

Gra pojedyncza:

I runda – bye

II runda – Kacper Żuk (POL) [4] vs Clement Tabur (FRA) 6/1, 6/3

III runda – Kacper Żuk (POL) [4] vs Tadeas Paroulek (CZE) 6/2, 6/1

Ćwierćfinał – Kacper Żuk (POL) [4] vs Alexis Canter (GBR) [5] 6/1, 6/2

Półfinał – Kacper Żuk (POL) [4] vs Constant De La Bassieterre (FRA) [13] 7/6(5), 2/6, 6/4

Finał – Kacper Żuk (POL) [4] vs Ewan Moore (GBR) [3] 7/6(4), 3/6, 6/2

Gra podwójna:

I runda – bye

II runda – Żuk/Moore (POL/GBR) [1] – Tabur/Paroulek (FRA/CZE) 6/4, 6/0

ćwierćfinał – Żuk/Moore (POL/GBR) [1] vs Olieil/Butulija (ISR/SRB) [6] 6/4, 3/6, 10/7

półfinał – Żuk/Moore (POL/GBR) [1] vs Antoupoulos/Papounidis (GRE) 6/4, 6/3

finał – Żuk/Moore (POL/GBR) [1] vs De La Bassieterre/Martineau (FRA) 6/3, 6/3