Dagmara Bednarczyk

dagmara-bednarczykDagmara Bednarczyk
Nazywam się Dagmara Bednarczyk, jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie uczęszczając na specjalizacje tenisową otrzymałam tytuł trenera.

Sport ten towarzyszy mi od najmłodszych lat. Rodzice wspominają, że jako 2 – letnia dziewczynka potrafiłam oglądać godzinami grę na żywo. W wieku 8 lat zaczęłam uczęszczać na treningi na które zapisał mnie przyjaciel rodziny wraz ze swym synem. Początkowo oczywiście jak każde z dzieci i ich rodziców traktowałam uczestnictwo w treningach jako ciekawą rekreację, jednak wytrwałam i stałam się z czasem zawodniczką klubów Varsovia (2 lata) i CWKS Legia Warszawa (12 lat).

Jako zawodniczka w latach 1993-2005 zdobyłam 29 medali Mistrzostw Polski i Drużynowych Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych do lat: 16, 18, 21 i w seniorach. Najwyżej sklasyfikowana na ogólnopolskiej liście klasyfikacyjnej w singlu byłam na 9 miejscu, natomiast w deblu na 5.

Ponadto studiując, z drużyną AWF-u Warszawa osiągnęłam:

  • II m. Akademickich Mistrzostw Polski w 2004r.
  • I m. AMP w 2006r.
  • II m. Akademickich Mistrzostw Europy 2005r.
  • III m. Akademickich Mistrzostw Europy 2006r.

Kiedy mój udział w turniejach sportu kwalifikowanego dobiegł końca, zapragnęłam sama uczyć innych co czynię od 2002 roku, wykorzystując przy tym swoje doświadczenie nabyte na korcie i poszerzając wiedzę z zakresu teorii sportu. Jako pedagog dążę do tego, aby dawać swoim podopiecznym dobry przykład, uczyć ich tego wszystkiego co przekazywano mi przez całe życie na korcie, aby być wytrwałym i pracowitym bo bez tych cech charakteru nie odniesie się sukcesu. Największą wagę przykładam do nauczania techniki podstawowej i taktyki przy czym niezwykle istotnym jest zachowywanie odpowiednich proporcji między poszczególnymi etapami nauczania: wszechstronnym, ukierunkowanym i specjalnym. Bardzo istotna jest także psychika przyszłych zawodników, która stanowi 70% gry turniejowej.

Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli, osoby początkujące i zaawansowane na zajęciach ze mną spodziewać się mogą miłej atmosfery, postępów w grze, odpowiedzi na każde nurtujące pytanie związane techniką, taktyką bądź przepisami gry w tenisa.
Kończąc moja wypowiedź chciałabym wszystkich zachęcić do uprawiania tego bardzo popularnego sportu. W czasach świetności, kiedy polscy zawodnicy odnoszą sukcesy rangi międzynarodowej. Zapraszam !!!