Świetne wyniki naszych zawodników w Mastersie

Na kortach SKT Sopot w dniach 6-8 września rozegrano Supermasters PZT. Rywalizowały w nim najlepsi zawodnicy i zawodniczki w wieku 11, 12, 13 i 14 lat. Świetnie zaprezentowali trenujący na co dzień w MTC zawodnicy – Daniel Michalski, Paweł Kaliszewski i Weronika Falkowska.

W kategorii skrzatów do lat 12 fantastycznie zaprezentował się Paweł Kaliszewski. W grupie musiał rywalizować z Michałem Matuszewskim, Kamilem Rządkowskim i Julianem Radoniem. W grupie przegrał jedynie z pierwszym z nich. W półfinale Pawłowi przyszło się zmierzyć z Patrykiem Niełacnym. Niestety rywal okazał się tym razem zbyt dobrze dysponowane, ale porażkę w półfinale “Kalisz” powetował w meczu o 3 miejsce wygrywając po emocjonującym pojedynku Michała Suskiego. Tym samym nasz zawodnik stanął na najniższym stopniu podium! Gratulujemy!

Wyniki w grupie:

Paweł Kaliszewski – Michał Matuszewski 3:6 0:6

Paweł Kaliszewski – Julian Radoń 6:7 6:2 10:7

Paweł Kaliszewski – Kamil Rządkowski 6:1 6:3

Półfinał:

Paweł Kaliszewski – Patryk Niełacny 0:6 2:6

o III miejscie:

Paweł Kaliszewski – Michał Suski 6:4 2:6 10:6

Jeszcze lepiej w kategorii do 14 lat wypadł Daniel Michalski, który wpierw w grupie pewnie pokonał Mikołaja Wrzoła, a następnie Jakuba Grzegorczyka – oddając rywalom łącznie 3 gemy. Popularnemu Deny’emu w decydującym o pierwszym miejscu w grupie spotkaniu przyszło zmierzyć się z Konradem Fryze. Po bardzo emocjonującym spotkaniu nasz zawodnik uległ w super tie breaku i z grupy wyszedł z drugiego miejsca. Daniel w półfinale gładko uporał się z Marcinem Skowrońskim, by w finale znów zmierzyć z grupowym rywalem – Konradem Fryze. Po raz kolejny rywal okazał się lepszy i Danielowi przyszło cieszyć się z drugiego miejsca.

Wyniki w grupie:

Daniel Michalski – Mikołaj Wrzoł 6:0 6:1

Daniel Michalski – Jakub Grzegorczyk 6:2 6:0

Daniel Michalski – Konrad Fryze 6:1 4:6 5:10

Połfinał:

Daniel Michalski – Marcin Skowroński 6:1 6:1

Final:

Daniel Michalski – Konrad Fryze 5:7 3:6

Blisko sprawienia sporej niespodzianki była Weronika Falkowska. W pierwszym meczu co prawda poniosła porażkę z Kingą Psut, lecz w kolejnym pewnie pokonała Zosię Pawlak. O awansie do półfinałów miał zadecydować ostatni mecz z Izabelą Kunat. Przy zwycięstwie z tą zawodniczką o awansie decydowałyby małe punkt. Niestety ostatecznie w spotkaniu góra była zawodniczka z Wrocławia, choć zwycięstwo przyszło dopiero po super tiebreaku (11:9). W meczu o 5 miejsce Weronika pewnie pokonała Martę Jaśkiewicz. Gratulujemy świetnego wyniku!

Wyniki w grupie:

Weronika Falkowska – Kinga Psut 1:6 2:6

Weronika Falkowska – Zosia Pawlak 6:4 6:0

Weronika Falkowska – Izabela Kunat 6:1 1:6 9:11

Mecz o 5 miejsce:

Weronika Falkowska – Marta Jaśkiewicz 6:2 6:0