Skrzatki pechowo przegrały mecz i odpadły z DMP

Na drugiej rundzie zakończyły przygodę w DMP nasze skrzatki. 11 listopada podejmowaliśmy na swoim obiekcie KS Brwinów. Nasze dziewczyny walczyły jak lwice, ale to rywalki były górą.

Nasze skrzatki dość szczęśliwie przeszły pierwszą rundę eliminacji do DMP, gdyż okazało się, że rozstawiona z “dwójką” ekipa Okęcie Tennis Club została zdyskwalifikowana z rozgrywek. W tej sytuacji w drugiej rundzie, która miała zdecydować o awansie do fazy regionalnej przyszło nam mierzyć się z KS Brwinów. Od początku było wiadomo, że nasze dziewczyny czeka ciężkie zadanie, gdyż rywalki są na zbliżonym poziomie. Nasza kapitan, Dagmara Bednarczyk, mogła skorzystać z usług Nikoli Pytel, Oriany Grott i Hani Telźyńskiej.

Świetnie zagrała Nikola, która od początku narzuciła swój styl Karolinie Grzeszczuk. Wyżej notowana rywalka nie potrafiła zachować zimnej głowy w długich wymianach. Nikola grała konsekwentnie, spokojnie i to przyniosło efekty w postaci wygranej 6/4 6/3. Równolegle na drugim korcie Oriana walczyła z Kingą Ziółkowską. Podopieczna trenera Krystiana Pfieffera zagrała świetnie w pierwszym secie i wygrała go pewnie 6/3. Wydawało się zatem powoli, że nasz zespół jest na dobrej drodze, by pójść w ślady naszych skrzatów. W drugim secie jednak rywalka zagrała dużo lepiej i wygrała tą partię 6/2. O losach meczu miał zatem zadecydować super tie-break. W nim Oriana zaczęła pewnie wygrywając i prowadząc wpierw 4-1, a potem nawet 7-3. Gdy do wygranego meczu brakowało tylko 3 punktów, nagle wkradły się nerwy, zaczeły mnożyć się błedy, a rywalka dokonała nie lada sztuki i zdobyła aż 7 punktów z rzędu i wygrała super tie breaka 10-7!

O awansie musiał zatem zadecydować debel. W nim wystąpiły Nikola Pytel i Hania Telżyńska. Rywalki grają jednak deble regularnie jako para i było wiadomo, że nasze dziewczynki czeka ciężkie wyzwanie. Nasze skrzatki walczyły o każdy punkt, lecz niestety to zespół z Brwinowa miał więcej atutów i wygrał 6/0 6/2 rozstrzygając losy całego meczu na swoją korzyść.
Naszym dziewczynkom należy pogratulować za walkę i przyznać, że trochę pechowo odpadły z rozgrywek. Rywalkom z Brwinowa życzymy powodzenia w etapie regionalnym DMP. Nasze skrzatki muszą szykować teraz formę do turniejów WTK i OTK Skrzatek.