Podwójne podium Hani w Radości

W dniach 25-26 marca odbył się w Radości turniej WTK młodziczek. W zawodach wystąpiła szeroka kadra naszego klubu, a najlepiej wypadła Hania Telżyńska, która wygrała turniej deblowy, zaś w singlu dotarła do półfinału.

W turnieju wystąpiły 3 reprezentantki naszego klubu: Nikoletta Pytel, Hania Telżyńska i Aleksandra Smater. Ostatnia z nich w I rundzie miała wolny los, by w ćwierćfinale ulec Basi Hofman 7/5 6/2. Rozstawiona z jedynką Nikola Pytel na kort po raz pierwszy musiała wyjść w ćwierćfinale. Los tak zrządził, że rywalką była koleżanka klubowa Hania Telżyńska, która we wcześniejszej rundzie gładko pokonała Maję Butkiewicz 6/1 6/0. Bratobójczy pojedynek naszych zawodniczek był bardzo wyrównany, ale końcówki każdego z setów należały do młodszej Hani, która obie partie wygrała 7/5, zapewniając sobie awans do półfinału. W nim niestety nie sprostała Zuzi Szmyd i po przegranej 6/2 6/1 musiała zadowolić się i tak bardzo dobrym trzecim miejscem w turnieju.

W turnieju deblowym znów doszło do bratobójczego pojedynku. Nikola Pytel w parze z Martyną Zarembą dotarły do finału po pokonaniu 6/4 6/2 Grzeszczuk / Hofman. Rozstawione z “jedynką” w finale spotkały się z turniejową “dwójką”, czyli Hanią Telżyńską i Zuzią Szmyd, które w drodze do finału pokonały Bąk / Rutkowska 6/3 6/2. Finał to dość wyrównana gra z początku obu par, jednak im dalej w las tym lepiej radziły sobie Hania z Zuzią. Ostatecznie to one były górą i sięgnęły po tytuł po wygranej 6/4 6/0.

Wyniki Hani to niewątpliwy sukces biorąc pod uwagę, że jest wciąż skrzatką, a więc grała w wyższej kategorii wiekowej. Gratulujemy dobrych wyników i dziękujemy naszym młodziczkom za dobrą grę.