OTK w Radomiu – wygrana Rządkowskiego w singlu, Pastuszaka w deblu

W bieżący weekend w turnieju OTK młodzików w Radomiu ponownie świetnie spisali się zawodnicy na co dzień trenujący w naszym klubie. Kamil Rządkowski wygrał w singlu, zaś Franek Pastuszak w deblu.

Kamil w Radomiu był rozstawiony z “jedynką”, dzięki czemu w pierwszej rundzie otrzymał “bye”. II runda to ciężka przeprawa z Filipem Olechem i wygrana dopiero w trzecim secie 7/5 4/6 6/1. Takich emocji podopieczny Dagmary Bednarczyk już nie zafundował w ćwierćfinale, gdzie pokazał swą wyższość nad Michałem Marchewką 6/1 6/2. W półfinale Kamil również pewnie pokonał Waldka Wajdemejera 6/2 6/3. W finale przyszło mu się zmierzyć z Mikołajem Paszkowskim i choć przegrał pierwszego seta 5/7, to w 2 kolejnych partiach był górą i pokonał rywala 6/4 6/3 i sięgnął po puchar w singlu.

W turnieju tym wystąpił również Franek Pastuszak, który zmagania rozpoczął od wygranej w II rundzie z Zygmuntem Danielem 6/4 6/1. Podopieczny Artura Żuka w ćwierćfinale zmierzył się z rozstawionym z “trójką” Pawłem Świderskim, ale niestety tym razem rywal był górą i po wygranej 6/3 6/4 wyrzucił naszego zawodnika z turnieju singlowego. Porażkę w singlu Franek powetował w turnieju deblowym. W parze z Jakubem Lesmanem w ćwierćfinale wygrali pewnie z Herok/Mańkowski 6/0 6/1. Półfinał to znów świetna gra i wygrana 6/3 6/4 nad parą Vu/Wajdemajer. W finale chłopcom przyszło się zmierzyć z rozstawioną z “jedynką” parą Paszkowski/Świderski. Mimo że faworytem na papierze był debel z WTS DeSki, to nie byli w stanie znaleźć recepty na grę Franka i Kuby, którzy wygrali mecz 6/4 7/5.

Gratulujemy świetnych wyników i liczymy na kolejne!