Morelowa zdominowała Mistrzostwa Województwa

W dniach 2-4 czerwca odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w kategorii młodzików i młodziczek. W zawodach uczestniczyła 3 zawodników z naszego klubu i cała trójka zakończyła turniej na podium.

W kategorii młodzików wystąpił Szymek Janzen, który rozstawiony był z “dwójką”. W I rundzie bez żadnych kłopotów odprawił Maksa Rogoyskiego 6/0 6/0. W ćwierćfinale Maciek Popławski postawił mu trudne warunki, nawet wygrał pierwszego seta, ale podopieczny Dagmary Bednarczyk wygrał kolejne 2 partie 6/2 6/2. Prawie taki sam przebieg miał przebieg półfinał. Szymek przegrał z Fabianem Reguckim pierwszą partię 1/6, by następnie wygrać kolejne sety 6/2 6/2 i w ten sposób zameldować się w finale. W finale zmierzył się z Elim Mizerskim. Niestety od początku dokuczała Szymkowi kontuzja i przy stanie 5/7 2/4 nasz zawodnik musiał skreczować.

W kategorii młodziczek wielką niespodziankę sprawiła Julka Chodkowska, która w I rundzie odprawiła na rowerku faworyzowaną Zuzię Szmyd, by w ćwiartce wygrać z Karoliną Leją 6/2 6/3. Półfinał Nelli Witkowską to prawdziwy thriller z happy endem, w którym Julka wygrała 6/0 2/6 6/3. Tymczasem Nikola Pytel rozstawiona w turnieju z “jedynką”, w I rundzie odprawiła Zosię Witkowską 6/3 6/2, by w ćwierćfinale być górą w starciu z Julią Cieśluk 6/4 6/4. W półfinale podopieczna Dagmary Bednarczyk zachowała spokojniejszą głowę pod koniec każdego seta w spotkaniu z Natalią Kowalczyk i wygrała 7/5 7/5. W finale tym samym spotkały się obie nasze zawodniczki. W małych Mistrzostwach MTC górą była Nikola Pytel, która wygrała 6/4 6/1. Aby dopełnić dzieła obie nasze zawodniczki zagrały wspólnie w deblu. Nasze młodziczki wpierw pokonały parę Domaszewicz / Witkowska 6/1 6/0, by w finale znów bez przeszkód wygrać z parą Kraska / Piasta 6/1 6/1. Tym samym w turnieju młodziczek nasze zawodniczki zgarnęły pełną pulę! Gratulujemy!