Magda Ptak po raz kolejny niepokonana

Magda Ptak po raz kolejny może się cieszyć z wygranej w turnieju na Morelowej rozgrywanym w miniony weekend 22 listopada. Daje jej to pewną pozycję liderki rankingu GPW Kobiet przed nadchodzącym Turniejem Masters. W finale Magda spotkała się z wiceliderką rankingu Asią Neumann.

W turnieju wystartowało 16 pań choć chętnych było więcej ale z powodu małej liczby kortów (3), organizatorka zdecydowała zawęzić listę uczestniczek. Panie rozpoczęły rywalizację od meczy w grupach, w których zdecydowanie przodowały liderki a prawdziwa walka rozegrała się o drugą pozycję w grupie. Wszystkie mecze ćwierćfinałowe były ciekawe, szczególnie mecz pomiędzy wracającą do gry Iwoną Domańską a Agnieszką Lucińską ze Starachowic.

W meczach półfinałowych zagrały ze sobą Magda Ptak z Magdą Kotulską i Asia Neumann z Agnieszką Lucińską. Na całe szczęście dla obserwatorów można było oglądać dwa mecze równocześnie bo poziom w obydwu momentami był nieziemski. Magda Kotulska po raz kolejny wyciągała spotkanie z 1/4 ale całego meczu nie udało jej się wygrać. Mecz zakończył się wynikiem 7/5 dla Magdy Ptak. W drugim meczu półfinałowym przebieg był podobny. Agnieszka Lucińska prowadziła z jednym przełamaniem 4/2 ale to Asia Neumann wyszła z tego spotkania górą wygrywając 4 gemy z rzędu.

Mecz Finałowy rozpoczął się dopiero o 11 w nocy dlatego zmęczenie dało się już zauważyć u obydwu zawodniczek. Mecz był wyrównany ale jedno przełamanie wystarczyło by utrzymać przewagę i zwyciężyć 6/3 przez Magdę Ptak. Tylko pogratulować determinacji:) Turniej zakończył się wręczeniem nagród kosmetycznych i pucharów dla finalistek. Serdeczne gratulację i podziękowania dla wszystkich uczestniczek turnieju:)