Kacper Zuk zwycięża w ITF U-18 Empire CUP 2015!!!

Kolejny wielki sukces Kacpra w 2015 roku!!! Po wygranym w styczniu pierwszym turnieju ITF-18 w Szczecinie “Żuczek” powtórzył swój sukces na Słowacji!!!

Styczeń to miesiąc, w którym nasz utalentowany tenisista wrócił po rocznej rekonwalescencji na krajowe i światowe korty. Przypomnijmy, zdobył Halowe Mistrzostwo Polski U-16 oraz zwyciężył w turnieju ITF U-18 „Magnolia CUP 2015” w Szczecinie otwierając sobie tym samym szansę gry w kolejnych turniejach juniorskich. Luty Kacper poświęcił na obowiązki reprezentacyjne, uczestniczył w eliminacjach a później w finałach drużynowych Mistrzostw Europy U-16, gdzie przy wydatnym udziale naszego zawodnika Polska wywalczyła 4 miejsce ocierając się o brązowy medal.

Marzec to czas poświęcony na dalsze budowanie rankingu juniorskiego. Pierwszym turniejem, na który Kacper się wybrał był rozgrywany na Słowacji turniej ITF U-18 Empire Cup 2015 (09-15.03.2015r.). Dzięki punktom wywalczonym w Szczecinie otrzymał prawo gry w turnieju głównym. Pierwsze rundy turnieju nie wskazywały na kolejny, drugi z rzędu sukces Kacpra. 16-to latek nie prezentował formy, która wskazywałaby go jako jednego z pretendentów do zwycięstwa. Klasę zawodnika poznać jednak można po tym, że potrafi wygrywać również wówczas gdy nie wszystko układa się zgodnie z planem. Z rundy na rundę jednak gra naszego zawodnika stawała się coraz lepsza, aby swoje apogeum osiągnąć w najważniejszym momencie, w grze finałowej, gdzie Kacper oddał przeciwnikowi zaledwie 2 gemy!!! Dzięki temu zwycięstwu Kacper znów otwiera sobie drzwi do kolejnych, wyżej punktowanych turniejów.

Teraz 2 dni w domu, a już we wtorek wylot do dalekiego Kataru, gdzie po aklimatyzacji od przyszłego poniedziałku Kacper będzie reprezentował nasz kraj podczas kolejnego turnieju ITF U-18 „2nd Qatar ITF Junior Open”. Trzymamy Kciuki i życzymy powodzenia na kolejnym turnieju. Kacper może uczestniczyć w turniejach dzięki logistycznemu wsparciu Hotelu Best Western Airport Modlin. Jest stypendystą Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. W sprzęt wyposaża go firma Babolat.

Wyniki Kacpra na ITF U-18 Empire Cup 2015:

I runda Kacper Żuk [POL] vs Daniel Velek [CZE] – 6/3, 6/3

II runda Kacper Żuk [POL] vs Daniel Cozma [ROU] – 7/6(5), 6/4

III runda Kacper Żuk [POL] vs Tomas Liska [SVK] – 6/2, 6/4

ćwierćfinał Kacper Żuk [POL] vs Niklas Schell [GER] – 3/6, 6/2, 6/1

półfinał Kacper Żuk [POL] vs David Brna [SVK] – 6/0, 6/3

finał Kacper Żuk [POL] vs Alexandar Lazarov [BUL] – 6/2, 6/0