Kacper finalistą prestiżowego turnieju w Szwecji!!!

Nasz zawodnik, Kacper Żuk poprzedni tydzień spędził w Skandynawii uczestnicząc w niezwykle prestiżowym tenisowym turnieju europejskim do lat 14 “Kungens Kanna & Drottningens Pris” w Sztokholmie w ramach cyklu Tennis Europe Junior Tour.

Nasz zdolny młodzik zajmuje obecnie piąte miejsce w rankingu światowym rankingu ETA – U 14. Obsada w Szwecji była bardzo mocna, Kacper rozstawiony był z nr 4. Z pierwszej dziesiątki światowego rankingu młodzików nie pojawił się tylko Włoch Ramazotti (3) oraz Francuz Moutet (9).

Polak rozpoczął zmagania od II rundy. Swój pojedynek rozegrał wyśmienicie tracąc zaledwie 2 gemy z reprezentantem Białorusi.
W III rundzie, nie bez trudu pokonał najwyżej sklasyfikowanego w rankingu reprezentanta gospodarzy Karla Friberga.

Początek meczu ćwierćfinałowego Kacpra z Australijczykiem Popirynem, był niezwykle wyrównany. I choć Kacper był faworytem, rywal nie zamierzał odpuścić. Chłopcy zagrali gem za gem. Pierwszy set musiał się zakończyć tie breakiem. Więcej opanowania pokazał w tym fragmencie gry Polak triumfując 7/6(2). W drugiej odsłonie zawodnicy nie zwolnili, ale z gemu na gem dominacja Kacpra wzrastała. Mecz zakończył się w dwóch setach.

Półfinał zapowiadał się pasjonująco, gdyż Kacper mierzył się w nim z 2 na świecie Serbem Miomirem Kecmanowiczem, był to prawdziwy test wytrzymałości psychicznej naszego tenisisty. Poziom półfinału nie zawiódł publiczności, chłopcy zaprezentowali piękny tenis, a w statystyce liczba piłek wygrywających znacznie przewyższała liczbę niewymuszonych błędów. Ofensywna, pewna gra pozwoliła Polakowi zdać celująco egzamin i pokonać Serba w dwóch setach.

W finale, Kacper musiał uznać wyższość rozstawionego z nr 1 Rosjanina, był wyraźnie znużony psychicznie i fizycznie trudami pojedynku półfinałowego.

Jednak występem w Szwecji potwierdził swoje miejsce w ścisłej czołówce światowej młodzików. Gratulacje!

W deblu polsko-serbska para zakończyła udział na półfinale, przegrywając z parą portugalczyków. Gratulujemy!
Kolejny tydzień Kacper spędzi w Paryżu, gdzie odbywa się turniej z cyklu Tennis Europe Junior Tour U-14.

sztokholmWyniki Kacpra podczas turnieju w Szwecji:
I runda (poniedziałek, 25.02)
(4) Kacper Żuk – bye

II runda (wtorek, 26.02)
(4) Kacper Żuk – Artsiom Ausiyevich (BLR) 6/2, 6/0

III runda środa, 27.02)
(4) Kacper Żuk – (14) Karl Friberg (SWE) 6/4 6/4

ćwierćfinał (czwartek, 28.02)
(4) Kacper Żuk – (6) Alexei Popiryn (AUS) 7/6(2), 6/4

półfinał (piątek, 1.03)
(4) Kacper Żuk – (2) Miomir Kecmanovic (SRB) 6/4, 6/4

finał (sobota, 2.03)
(4) Kacper Żuk – (1) Artem Dubrivnyy (RUS) 3/6 1/6