Hania w finale super serii w Grodzisku

W dniach 24-27 listopada w Grodzisku Mazowieckim odbyła się super seria w kategorii młodzików. W zawodach wystąpili nasi zawodnicy – Hania Telżyńska i Julia Chodkowska wśród dziewcząt oraz Szymon Janzen i Adrian Smater wśród chłopców.

W kategorii młodziczek dość szybko z turniejem pożegnała się Julia Chodkowska, która w I rundzie dość niespodziewanie przegrała z Laura Stypułą 1/6 6/0 2/6. Świetny turniej zaś zagrała Hania Telżyńska, która w I rundzie rozprawiła się z z Roksaną Kokochą 6/0 6/0, by w II rundzie trafić na pierwszą przeszkodę. Dominika Podhajecka w pierwszym secie postraszyła podopieczną Dagmary Bednarczyk i wygrała pierwszego seta po tie-breaku 7/6. Dwa kolejne sety to jednak popis gry Hani, która pewnie wygrała obie partie 6/2 6/3. W ćwierćfinale rywalką była Julia Cieśluk – ta jednak nie przysporzyła naszej zawodniczce większych kłopotów. Dzięki wygranej 6/2 6/1 Hania zameldowała się w półfinale, w którym przyszło się zmierzyć z Natalią Szczepaniak. Rywalka postawiła twarde warunki, ale to nasza zawodniczka wygrała mecz 6/4 6/4. W finale Hani przyszło się mierzyć z turniejową “jedynką” Zuzia Bednarz. Mecz był bardzo wyrównany, większość gemów toczyła się na przewagi, ale na swą korzyść przechylała je rywalka, która ostatecznie wygrała spotkanie 6/2 6/1. Finał super serii to jednak świetny wynik oraz dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.