Hania Telżyńska w finale TE w Zabrzu!

W dniach 13-18 maja w Zabrzu odbywał się turniej Tennis Europe U-16, w którym startowała nasza zawodniczka Hania Telżyńska.

Po świetnym wyniku z poprzedniego tygodnia w kategorii U-14 z Opalenicy, Hania Telżyńska udała się na kolejny turniej, tym razem w kategorii kadetek.

W I rundzie podopieczna Dagmary Bednarczyk bez większych kłopotów poradziła sobie z Matyldą Szymczewską 6/1 6/3. Niestety mimo bardzo wyrównanej walki musiała uznać wyższość Zosi Pawlikowskiej 2/6 6/0 3/6.

Jeszcze lepiej poszło Hani w deblu, w którym startowała z Sonią Pieczyńską. W I rundzie pokonały parę Paul / Wnuczek 7/5 6/2. W ćwierćfinale były również górą w spotkaniu przeciw turniejowej “dwójce” Pawlikowska / Turczuk 6/3 7/5. Następnie w koncertowym stylu rozprawiły się z Janiszek / Skowrońska 6/1 6/0, zapewniając sobie miejsce w finale. W nim niestety górą były starsze i bardziej doświadczone rywalki Bartusek / Leżniak 3/6 0/6. Jest to jednak świetny wynik! Kolejne podium w rozgrywkach TE, jak również świetny prognostyk przed Mistrzostwami Polski, w których dziewczyny mają grać razem.

Gratulujemy dobrego wyniku i kolejnego bagażu doświadczeń.