Hania Telżyńska Mistrzynią Polski w mikście!

W dniach 1.8-8.8 odbyły się w Łodzi Mistrzostwa Polski do lat 16. Na kortach AZS Łódź nasz klub reprezentowały : Hania Telżyńska i Julia Chodkowska.

Naszym kadetkom nie powiodło się w turnieju singlowym. Julia Chodkowska odpadła w eliminacjach, zaś Hania Telżyńska w drugiej rundzie turnieju głównego. Podopieczna Dagmary Bednarczyk powetowała sobie ten niezbyt udany start w singlu w turnieju mikstowym i to w najlepszy możliwy sposób!

Hania wystąpiła w parze z Gabrielem Matuszewskim, dzięki wysokiemu rankingowi obojga graczy zostali oni rozstawienie z “dwójką” i w pierwszej rundzie mieli wolny los. W ćwierćfinale wygrali z parą Kaszowski / Jodłowska 6/2 7/6, zaś w półfinale z Witkowska / Pałyszko 7/6 6/3. W finale przyszło im się zmierzyć z duetem Bergler / Nahirniak. Rywale wygrali pierwszego seta 4/6. W drugim secie doszło do tie breaka, który padł łupem Gabriela i Hani. O złotym medalu decydował super tie break, w którym ponownie górą byli nasi zawodnicy! Końcowy wynik 4/6 7/6 10/7! Wielki sukces naszej zawodniczki stał się faktem, a na pamiątkę pozostaną puchar i medal. Wielkie gratulacje dla Hani, dla jej trener Dagmary Bednarczyk oraz jej rodziców.