Hania Telżyńska i Oskar Grzegorzewski Mistrzami Mazowsza kadetów!!!

W dniach 16-17 marca w podwarszawskich Ząbkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w kategorii kadetów. Do zawodów zgłosiła się czwórka reprezentantów Morelowa Tennis Club – Hania Telżyńska i Julia Chodkowska oraz Oskar Grzegorzewski i Kuba Łaszuk.

Dość ciężkie losowanie miała Julka Chodkowska, która w ćwierćfinale musiała mierzyć się z turniejową jedynką – Zuzia Frankowską. Niestety rywalka z Warszawianki była tego dnia mocniejsza i wygrała 6/2 6/2, eliminując naszą zawodniczkę z Mistrzostw Mazowsza.

Jak burza za to przez cały turniej przeszła Hania Telżyńska. W I rundzie wygrała ze Svetlaną Grachevą 6/2 6/0, by potem w ćwiartce pewnie ograć turniejową “dwójkę” Nelly Witkowską 6/3 6/3. W półfinale podopieczna Dagmary Bednarczyk była górą w starciu Karoliną Gołdą 6/4 6/1. W finale przeciw Laurze Stypule, Hania miała trochę kłopotów w I secie, którego rozstrzygnęła na swoją korzyść w tie-breaku 7/6(7). Drugi set toczył się pod dyktando naszej zawodniczki, która oddała rywalce tylko dwa gemy i sięgnęła po kolejny swój tytuł w karierze!

Podobnie jak Julka, również Kuba Łaszuk nie miał najlepszego losowania, gdyż już w II rundzie musiał się mierzyć z Karolem Romerem. Rywal, rozstawiony z czwórką, przegrał z naszym zawodnikiem dwa pierwsze gemy, a następnie skreczował, gdyż odnowiła mu się kontuzja. W ćwiartce podopieczny Artura Żuka i Dagmary Bednarczyk nie mógł jednak znależć recepty na Igora Kapuścińskiego i przegrał 1/6 0/6.

Fantastycznie zaś spisał się Oskar Grzegorzewski, który w II rundzie ograł Miłosza Gorę 6/2 6/3, a następnie w ćwierćfinale równie pewnie wyeliminował z Mistrzostw turniejową dwójkę – Jakuba Tomczyka – 6/3 6/3.
Dużo emocji dostarczył za to półfinał przeciwko Patrykowi Pałyszce, który wygrał pierwszego seta 6/4. Kolejne dwie partie należały jednak do zawodnika naszego klubu i dzięki wygranym 6/4 6/3 awansował do finału. W meczu mistrzowskim Oskar mógł “pomścić” porażkę kolegi klubowego w meczu z Igorem Kapuścińskim. Oski wygrał mecz finałowy 6/4 6/3 i tym samym został Mistrzem Mazowsza kadetów!!