Hania podwójną mistrzynią Warszawy

Kolejny wielki sukces na swoim koncie zanotowała Hania Telżyńska. Nasza zawodniczka została Mistrzynią Warszawy w singlu, a do tego dorzuciła tytuł w grze deblowej w parze z Moniką Stankiewicz.

Do Mistrzostw Warszawy podopieczna Dagmary Bednarczyk przystępowała jako faworytka, jako że była rozstawiona z “jedynką”, dzięki czemu w pierwszej rundzie otrzymała wolny los. W II rundzie Hania wygrała z Karoliną Redlińską 6/1 6/1. W ćwierćfinale przyszło jej się zmierzyć z Nataszą Makaro. Zawodniczka z Łodzi sprawiła naszej skrzatce trochę problemów w pierwszym secie. Końcówka seta należała jednak do Hani, która rozstrzygnęła ostatecznie mecz na swą korzyść 7/5 6/0. W półfinale rywalką była Karolina Gołda. Zawodniczka z Radomia kompletnie nie potrafiła znaleźć na dobrą grę podopiecznej Dagmary Bednarczyk i uległa 1/6 1/6. W finale rywalką Hani była Zuzanna Szmyd. Rozstawiona z “trójką” zawodniczka próbowała, ale nie była w stanie nawiązać walki z naszą Hanią. Zawodniczka MTC pewnie wygrała 6/4 6/2 i bez straty seta wygrała Mistrzostwo Warszawy.

Nasza zawodniczka przystąpiła również do turnieju deblowego w parze z Moniką Stankiewicz. Dziewczynki były rozstawione z “jedynką”, więc i tutaj liczyliśmy na sukces. W ćwierćfinale wygrały z deblem Bąk/Walaszek 6/2 6/1, by w półfinale równie gładko wygrać z Dąbrowska/Smater 6/2 6/0. W finale spotkały się z parą Szmyd/Cieśluk. Mecz był dość wyrównany, ale to znów nasze dziewczyny były lepsze w decydujących momentach i wygrały 6/4 6/3.

Gratulujemy Hani podwójnej korony i liczymy, że będzie to tylko większa motywacja do osiągania dobrych wyników w nadchodzących turniejach.

mw_telzynska1mw_telzynska2mw_telzynska3mw_telzynska4