Hania podbiła Olsztyn!

Fantastyczną niespodziankę sprawiła nam Hania Telżyńska, która na majówke wybrała się na turniej WTK do Olsztyna. Podopieczna Dagmary Bednarczyk nie miała sobie równych i zgarnęła pełną pulę – wygrywając zarówno singla jak i debla.

W drabince singlowej, Hania była rozstawiona z “dwójką”, dzięki czemu w I rundzie miała wolny los. W ćwierćfinale zmierzyła się z Orianą Gniewkowską pewnie wygrywając 6/2 6/3. W półfinale również była górą nad Laurą Stypułą 6/3 6/4. W finale Hani przyszło mierzyć się z rozstawioną z “jedynką” Antoniną Helińską. Nasza zawodniczka zagrała w nim po profesorsku pewnie pokonując przeciwniczkę 6/1 6/2.

O ile w singlu Hani poszło gładko, miło i przyjemnie, o tyle w deblu (w parze z Laurą Stypułą) musiała się mocno napracować. Na uwagę zasługuję szczególnie mecz półfinałowy przeciw parze Gniewkowska / Svirskaia. Po dwóch setach było 1/1 i o wyniku spotkania musiał zadecydować super tie break. W nim przeciwniczki odskoczyły na 9/2 i brakowało im jedynie jednego punktu, aby wygrać. Jednak Hania i Laura zagrały bezbłędnie 7 kolejnych (!!!) piłek i doprowadziły do remisu 9/9. Kolejne punkty to gry na przewagi, by ostatecznie doprowadzić do wyniku 15/13 dla naszej pary. W finale już bez większych przygód Hania i Laura wygrały z deblem Helińska / Kulbiej 6/1 6/2.

Wielkie gratulacje dla Hani za fantastyczny wynik!! Oby tak dalej!!