Awans skrzatów do etapu regionalnego HMP

Fantastycznie spisuje się drużyna naszych skrzatów w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski. Oskar Grzegorzewski, Filip Komosiński i Michał Dac w ostatni piątek pokonali KS Warszawiankę 3:0 i awansowali do etapu regionalnego tych rozgrywek.

Po wygraniu swojego pierwszego spotkania przeciw KT Ginter, tym razem naszym skrzatom przyszło się zmierzyć z KS Warszawianką. Stawką tego meczu było wyjście z etapu wojewódzkiego HMP i awans do fazy regionalnej, w której poza dwoma najlepszymi drużynami z województwa mazowieckiego, będą rywalizować po dwie najlepsze ekipy z województwa: łódzkiego, podlaskiego i lubelskiego.

Nasi chłopcy, którzy po raz pierwszy startują w tych rozgrywkach, ale unieśli presję oczekiwań i w kolejnym spotkaniu wygrali 3:0. W singlu Oskar Grzegorzewski mierzył się z Damianem Piekarzem. Spotkanie początkowo nie układało się po myśli podopiecznego Dagmary Bednarczyk, który przegrywał w pierwszym secie 1/3, by potem włączyć piąty bieg i wygrać pierwszą partię 6/3. Drugi set obył się już bez historii i dzięki wygranej 6/1 – Oskar zapewnił pierwszy punkt drużynie MTC. Równolegle na drugim korcie w drugim singlu Filip Komosiński walczył Maćkiem Popławskim. Również i tutaj początek nie układał się po myśli naszego zawodnika. Podobnie jak Oskar, Filip również odwrócił losy pierwszego seta i wygrał go 6/4. Niestety w drugim secie to rywal miał więcej argumentów i wygrał tą partię 3/. O wyniku tego spotkania musiał zatem zadecydować super tie break. W nim więcej spokoju zachował Filip, który spokojnie wypunktował rywala 10/6.

W tej sytuacji było już pewne, że MTC ma awans w kieszeni. Do gry deblowej kapitan Dagmara Bednarczyk desygnowała Oskara Grzegorzewskiego i Michała Daca. Nasza para zagrała rewelacyjnie i nie oddała nawet gema przeciwnikom. Wygrana 6/0 6/0 przypieczętowała awans naszych skrzatów do fazy regionalnej DMP. Rywali w drodze do etapu krajowego poznamy 20 listopada, a póki co należy szlifować formę.