Szymon Janzen i Hania Telżyńska podwójnymi Mistrzami Mazowsza skrzatów

W dniach 10-12 czerwca odbyły się w Radomiu Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w kategorii skrzaci. na zawody udała się piątka naszych zawodników – Szymek Janzen i Philip Blom oraz Hania Telżyńska, Julka Chodkowska i Marysia Jastrzębska.

Do Mistrzostw chłopcy przystępowali jako zdecydowani faworyci, rozstawieni z jedynką i dwójką, więc liczyliśmy na to, że spotkają się w finale. Szymon w I rundzie miał wolny los, w II rundzie pokonał Jana Kluczyńskiego 6/0 6/4, a w ćwierćfinale Krzysztofa Wekę 6/1 6/1. Schody pojawiły się w półfinale w meczu z Grzegorzem Zemłą. Pierwszy set padł łupem Szymona, lecz w drugim to rywal doszedł do głosu i przechylił tą partię na swoją korzyść. Na szczęście w super tiebreak’u Szymek wrócił do swojej gry i wygrał mecz 6/3 1/6 10/5.

Tymczasem Philip Blom zmagania również rozpoczął od II rundy, w której pokonał Kubę Januchowskiego 6/0 6/1, a następnie rozprawił się z Maksymilianem Szafranem 6/2 6/0, zaś w półfinale był górą w meczu z Kubą Krawczykiem 7/6 6/3. Tym samym obaj nasi zawodnicy spotkali się w finale. W nim górą był wyżej rozstawiony Szymon, a z pewnością Philipowi nie pomogła niedyspozycja zdrowotna. Dzięki wygranej 6/2 6/1 Szymon został Mistrzem Mazowsza skrzatów! Dodatkowo Szymon i Philip wystąpili wspólnie w parze w turnieju deblowym, pewnie pokonując wszystkich rywali i zdobyli złote medale.

Wśród skrzatek swą przygodę szybko zakończyła Marysia Jastrzębska, która już w I rundzie przegrała z Zuzią Ostaszewicz 6/1 6/0. Z dobrej strony pokazała się za to Julka Chodkowska, która w I rundzie wygrała z Halszką Frydrychowicz 7/5 7/5, a następnie 6/1 6/3 z Mariką Caruk. Na jej nieszczęście znalazła się w tej samej połówce drabinki co Hania Telżyńska. Podopieczna Dagmary Bednarczyk była górą w siostrzanym pojedynku i dzięki wygranej 6/2 6/0 zameldowała się w finale. W nim przyszło jej się spotkać z Moniką Stankiewicz, z która znają się na wylot grając bardzo często wspólnie w turniejach deblowych. Hania nie dała swojej koleżance żadnych szans i dzięki wygranej 6/1 6/4 sięgnęła po złoty medal. Do kolekcji dodała też złoto w deblu w parze ze wspomnianą Moniką Stankiewicz.