Świetny występ Hani Telżyńskiej na TE w Opalenicy

W dniach 6-11 maja odbył się w Opalenicy turniej Tennis Europe U-14. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z naszego klubu – Hania Telżyńska i Julia Chodkowska oraz Adrian Smater i Marcin Andrzejczak.

Przez kwalifikacje skutecznie przebrnęli Adrian Smater i Julka Chodkowska. Ten pierwszy trafił w I rundzie na rozstawionego z “piątką” Lazarcika. Słowak okazał się za trudnym rywalem i pokonał naszego zawodnika 6/2 6/4. Z kolei Julka odpadła z Natalią Szczepaniak przegrywając spotkanie 1/6 2/6.

Bardzo dobrze spisał się Marcin Andrzejewski, który w I rundzie pokonał Nikodema Barcika 6/2 6/3. W II rundzie zmierzył się z rozstawionym z “ósemką” Karlem Nagel-Hayerem. Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale skończył się wygraną Niemca w tie breaku 8/6. Drugi set to popis naszego zawodnika, który wygrał tą partię 6/0. Trzeci set to znów bardzo wyrównana walka, w której Niemiec był lepszy o jedno przełamanie i wygrał 6/4.

Bardzo pozytywną niespodziankę sprawiła Hania Telżyńska. Podopieczna Dagmary Bednarczyk w I rundzie mierzyła się z turniejową “siódemką” Alexandrą Okorokową. Hania po thrillerze wygrała z Rosjanką 6/7(5) 7/6(5) 6/1. W II rundzie nasza zawodniczka znów zapewniła dużo emocji w spotkaniu z Monika Stankiewicz, z którą bardzo często dawniej występowała w deblu (m.in zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Skrzatek). Po kolejnym tenisowym horrorze Hania wygrała 6/2 2/6 7/6(1). W ćwierćfinale przyszło się zmierzyć z Leticią Matuszewski, którą pewnie ograła 6/4 6/3. W półfinale czekała już turniejowa “jedynka”. Z Zuzią Bednarz nasza zawodniczka mierzyła się ostatnio kilkukrotnie, mecze były bardzo wyrównane. Podobnie było tym razem. Dziewczyny znów rozegrały 3 sety, ale niestety to rywalka wyszła z tego boju zwycięsko 3/6 6/2 6/2. Tym samym przygoda Hani w turnieju zakończyła się na półfinale – co jest świetnym wynikiem i pomoże zdecydowanie poprawić ranking. Gratulujemy!