Skrzaci z MTC na 8 miejscu w Finale DMP

W dniach 11-13 grudnia w Sopocie odbyły się finały Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii skrzatów. Nasi w chłopcy w składzie – Oskar Grzegorzewski, Filip Komosiński i Michał Dac pojechali zmierzyć się z całą czołówką krajową, licząc że być może dzięki dobrej drabince i przy łucie szczęścia uda się wygrać jakieś spotkanie. Od początku było jednak wiadomo, że skrzaci z MTC jadą głównie po naukę i doświadczenie.

Niestety już w ćwierćfinale trafiliśmy na jednego z głównych faworytów – SKT Sopot. Kapitan naszego zespołu wydelegowała singli Oskara Grzegorzewskiego i Michała Daca. Gospodarze, którzy byli rozstawieni z “dwójką”, szybko pokazali swoje atuty. Marcel Kamrowski ograł Oskiego 6/1 6/0, zaś Filip Pieczonka nie dał szans Michałowi Dacowi wygrywając w tym samym stosunku. Po singlach SKT Sopot zapewnił sobie już awans, ale i tak rywale nie odpuścili sobie debla i wygrali z naszą parą Grzegorzewski/Komosiński 6/1 6/0.

W sobotę nasi skrzaci rozpoczęli walkę o miejsca 5-8. W pierwszym spotkaniu przyszło nam zmierzyć się z AZS Poznań. W spotkaniu pierwszych rakiet górą był Oskar, który pokonał Dzudzewicza 6/4 7/6, co dało nam nadzieję o walkę o miejsca 5-6. Niestety następne dwa mecze nie poszły po myśli naszych chłopców. W meczu drugich rakiet Zgoła wypunktował Filipa Komosińskiego ogrywając go 6/0 6/0. Wiadomo zatem było, że o losach tego spotkania zadecyduje debel. W nim para z Poznania pokazała dużo większe doświadczenie i umiejętności i wygrali z 6/1 6/0.

W niedzielę przyszło nam walczyć o 7 miejsce przeciw drużynie Górnika Bytom. W pierwszym spotkaniu naprzeciw Oskara stanął Kopcik. W pierwszym secie rywal wygrał 6/2, ale w drugim Oskar już prowadził 5/3 i przy piłce setowej zaserwował asa. Przeciwnik jednak krzyknął out, sędzia nakazał powtórkę punktu i wygrany set umknął Oskiemu z rąk. W efekcie drugi set zakończył się wynikiem 7/5. Filip zaś mierzył się ze Sławikiem i tylko na początku każdego seta nawiązywał walkę, niestety rywal był bardzo równy i zasłużenie wygrał 6/1 6/1. W ostatnim spotkaniu zagrali Michał z Filipem. Chłopcy zagrali ambitnie i po walce zeszli pokonani 6/3 6/2.

Tym samym Morelowa Tennis Club zajęła ósme miejsce w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Skrzatów w 2015 roku. Wynik ten i tak należy uznać za sukces. Po pierwsze, to był pierwszy start naszego zespołu w tych rozgrywkach. Po drugie, Oskar ma jeszcze 10 lat, zaś Michał i Filip 11, więc mają jeszcze czas na zdobywanie niezbędnych szlifów i doświadczenia. Liczymy zatem, że w 2016 roku bogatsi o doświadczenia drużynówki w tym roku, jak i starsi o rok – nasi skrzaci postarają się powalczyć o jeszcze lepszy wynik!

Zapraszamy od obejrzenia galerii zdjęć w dziale galerie.