Skrzaci po pewnej wygranej w etapie regionalnym

W dniu 25 maja byliśmy gospodarzami w meczu Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii skrzatów. Nasz zespół, który do rozgrywek przystępuje z nadzieją wygrania medali w finale krajowym, bez większych kłopotów poradził sobie z ST Tie Break Warszawa 5:1.

Na spotkanie nasza ekipa stawiła się w pełnym składzie – Oskar Grzegorzewski, Szymon Janzen, Adrian Smater, Philip Blom i Bruno Goliński. Na 4 mecze singlowe Dagmara Bednarczyk delegowała Oskara, Adriana, Philipa i Bruna. Pierwsza trójka naszych skrzatów bez większych kłopotów wygrała . Oski wygrał 6/0 6/0 z Cyprianem Lukaskiem, Adrian Smater 6/0 6/0 z Kacprem Walerysiakiem, a Philip Blom 6/1 6/0 z Erykiem Bednarczukiem. Jedyną porażkę zanotował najmłodszy Bruno Goliński, dla którego „drużynówka” była szansą na zdobycie kolejnego bezcennego doświadczenia i ogrania się przed kolejnymi turniejami WTK.

Po meczach singlowych było już jasne, że aby awansować do etapu regionalnego musimy wygrać tylko jeden mecz deblowy. W pierwszym deblu Oskar z Adrianem nie dali żadnych szans rywalom oddając im w całym meczu tylko kilka punktów i wygrali 6/0 6/0, zaś w drugiej parze Szymek z Philipem sprezentowali rywalom jedynie dwa gemy przechylając mecz na swoją szalę 6/1 6/1.

Tym samym nasi skrzaci czekają na drużyny z województwa łódzkiego, podlaskiego i lubelskiego, z którymi będą walczyć o kolejny awans do finałów Drużynowych Mistrzostw Polski. Powodzenia !