Oski wygrywa w Warszawie!

W dniach 28.02-20.03 odbył się na kortach WTS Orzeł w Warszawie turniej WTK-5 w kategorii skrzatów. Na te mocno obsadzone zawody pojechali obaj nasi zawodnicy – Oskar Grzegorzewski i Filip Komosiński. Znów klasą dla siebie był “Oski”, wygrywając turniej bez straty seta!

Do turnieju zgłosiło się 32 chłopców, co jak na turniej WTK-5 jest rzadkościa. “Oski” do turnieju przystępował jako “dwójka”, więc mogliśmy oczekiwać dobrego wyniku. Nasz zawodnik nie zawiódł i chociaż w I rundzie miał trochę kłopotów z Jankiem Korczycem to ostatecznie wyszed z tego pojedynku górą wygrywając 6-4 6-2. W II rundzie do małych mistrzostw MTC, gdyż naprzeciw siebie stanęli Oskar i Filip Komosiński, który wygrywając w I rundzie z Aleksandrem Piekarskim 6-2 6-2, zdobył swe pierwsze punkty w rankingu PZT. W pojedynku naszych zawodników górą był “Oski”. Podopieczny Dagmary Bednarczyk ćwierćfinał i półfinał rozegrał koncertowo pokonując kolejno Bartka Hermana 6-0 6-0 i Kubę Tomczyka 6-1 6-1. W finale Oskarowi przyszło zmierzyć się z turniejową jedynką – Jankiem Piotrowskim. Rywal co prawda w pierwszym secie toczył równorzędny bój, ale w drugim secie Oskar pokazał klasę i całe spotkanie rozstrzygnął na swoją korzyść 7-5 6-1.

Równie dobrze Oskarowi poszło w turnieju deblowym. W parze z Karolem Romerem byli najwyżej rozstawioną parą w turnieju. W I rundzie dostali zatem wolny los. W ćwierćfinale pewnie pokonali parę Skarżyński / Smater 6-1 6-3, by w półfinale być również górą w potyczce z Kapuścińskim / Włodarczykiem 7-5 6-1. W finale Oskar z Karolem zagrali przeciw deblowi Jakub Rogoyski i Jakub Tomczyk. Tak jak w całym turnieju singlowym, tak i w deblu Oskar nie przegrał żadnego seta i w efekcie dzięki wygranej 6-4 6-1 mógł cieszyć się ze zgarnięcia pełnej puli.