Oski bezkonkurencyjny na WTK Młodzików

W miniony weekend na kortach UKS Okęcie Sport w Warszawie odbył się turniej WTK Młodzików. Nasz klub reprezentowali – Oskar Grzegorzewski, Adrian Smater, Filip Komosiński. Klasą sam dla siebie był “Oski”, który wygrał turniej w singlu i deblu.

Adrian do turnieju dostał się z dziką kartą i w pierwszej rundzie zmierzył się z innym zawodnikiem z dziką kartą – Janem Lenarczykiem. Nasz zawodnik wygrał to spotkanie zdecydowanie 6/1 6/0. W drugiej rundzie niestety w tym samym stosunku przegrał z Igorem Kapuścińskim.

Filip Komosiński w pierwszej rundzie zmierzył się z Maćkiem Popławskim. Po pierwszym przegranym secie 5/7 podopieczny Dagmary Bednarczyk wziął się w garść i wygrał kolejne dwie partie 7/5 i 6/4. Niestety w II rundzie trafił na Oskara Grzegorzewskiego, który w swym pierwszym meczu grał przeciw Jankowi Piotrowskiemu. Rozstawiony z “dwójką” zawodnik gospodarzy nie sprostał jednak Oskiemu i po przegranych dwóch setach 3/6 5/7 odpadł z turnieju. W meczu dwóch zawodników MTC – górą był Oskar. Filip starał się grać ofensywnie, ale popełniał za dużo błędów i przegrał 0/6 0/6.

W ćwierćfinale Oskar zmierzył się z Oskarem Karosem i pewnie wygrał 6/4 6/0. Prawdziwych emocji dostarczył półfinał przeciw Jankowi Korczycowi 6/3. Pierwszy set trwał niecałe 20 minut i był to pokaz ofensywnego tenisa Oskiego, który wygrał tę partię 6/0. W drugim secie Janek zmienił taktykę, zwalniał grę, podnosił piłki i ta taktyka pozwoliła mu wygrać seta 4/6. Ostatni set to powrót do ofensywnej gry Oskara i przyzwyczajenie się do gry rywala, co dało wygraną w tej partii 6/3 i awans do finału. Finałowe spotkanie przeciw Igorowi Tetykowi to mecz bez historii i szybka wygrana 6/2 6/0.

W turnieju deblowym Oski wystąpił w parze z Patrykiem Stankiewiczem. Już w I rundzie trafili na bardzo silny debel Korczyc/Skarżyński. Pierwszy set to wygrana naszego debla 6/1, w drugim to rywale lepiej zaczęli i prowadzili juz 5/2, Oskar z Patrykiem wyrównali do stanu 5/5, ale to końcówka należała znów do przeciwników, którzy wyrównali stan meczu na po 1:1 w setach. Super tie break to jednak spokojna i pewna gra pary Grzegorzewski / Stankiewicz i wygrana 10/4. W półfinale rywalami naszej pary byli Ciołek / Kapuściński z ST Matchpoint, ale i oni nie potrafili znaleźć recepty na wygranie meczu. Finał debla był już czwartym spotkaniem tego dnia, które musiał rozgrywać nasz zawodnik, ale pokazał w jak świetnej jest dyspozycji. W spotkaniu przeciw parze Karos / Romer to nasz debel od początku nadawał ton spotkaniu i pewnie wygrał 6/3 6/1.

Tym samym Oskar sięgnął po oba tytuły w turnieju młodzików i pokazał, że może wygrywać z rywalami o 2 lata starszymi od siebie. Jest też to dobry prognostyk na kolejne turnieje w kategorii młodzików i szansa na budowanie rankingu na kolejny sezon. Gratulujemy !!