Oskar Grzegorzewski podwójnym Mistrzem Mazowsza Młodzików

W dniach 13-14 maja w Żyrardowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Młodzików. W zawodach wystąpili dwaj zawodnicy z naszego klubu – Oskar Grzegorzewski i Filip Komosiński. Z zawodów w podwójnej koronie wrócił popularny Oski.

Od I rundy swoje występy rozpoczął Filip Komosiński, który pokonał wpierw Jana Lenarczyka 6/1 6/1. W II rundzie miał zmierzyć się z Jeremiaszem Woźniakiem, ale rywal oddał mu walkowera, dzięki czemu mógł w nim już czekać na spotkanie z Oskim, który w I rundzie miał wolny los, zaś w II rundzie odprawił Michała Leszczynę 6/1 6/0. Ćwierćfinał nie przyniósł większych emocji, Oskar grał więcej winnerów i po prostu był za szybki i za dokładny dla Filipa wygrywając to spotkanie 6/0 6/1. W półfinale Oski spotkałem się z Oskarem Karosem, który również nie był w stanie się przeciwstawić grze naszego zawodnika i przegrał 6/1 6/3. W finale rywalem był partner deblowy – Patryk Stankiewicz. Chłopcy często trenują ze sobą więc znają się na wylot. Patryk był w stanie przeciwstawić się jedynie w pierwszym secie, którego przegrał 6/3, ale drugi set to był koncert gry Oskara, który wygrał 6/0 i zdobył tytuł Mistrza Mazowsza!

Równie dobrze poszło Oskarowi w grze deblowej, w której partnerował mu Patryk Stankiewicz. W ćwierćfinale odprawili z “rowerem” duet Cichocki / Mińkowski, by w półfinale pokonać mocną parę Ciołek / Kapuściński 6/4 6/1. Finał to spotkanie przeciw parze Korczyc / Skarżyński. Mimo dość równej gry to para Grzegorzewski / Stankiewicz pokazała wyższość i wygrała 6/3 6/4 zdobywając tytuł mistrzowski.

Tym samym z Żyrardowa Oskar wraca z podwójnym tytułem mistrzowskim, a dzięki wygranej Hani Telżyńskiej w Mistrzostwach Mazowsza Młodiczek to Morelowa Tennis Club zdobyła wszystkie możliwe tytuły!! Gratulujemy!!