Nasi młodzicy w finale Drużynowych Mistrzostw Polski

W dniach 28-30 kwietnia w Zabrzu odbyły się eliminacje do finałów Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Do zawodów przystąpiła nasza drużyna w składzie – Oskar Grzegorzewski, Adrian Smater, Szymek Janzen, Damian Piekarz oraz Filip Komosiński pod kierownictwem kapitan – Dagmary Bednarczyk.

Po weryfikacji drużyn odbyło się losowanie grup. My trafiliśmy do 3 zespołowej grupy, tym ważniejsze było zatem wygranie grupy, by mieć pewność awansu do turnieju finałowego. W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z KKS Włókniarz Kalisz. W pierwszym meczu deblowym nasza para Grzegorzewski / Komosiński zmierzyła się przeciw Szymczak / Biedermann. Nasi chłopcy nie dali rywalom żadnych szans i pewnie wygrali 6/3 6/1. W drugim deblu Smater / Piekarz również byli górą w starciu z Budzyński / Parczyński 6/2 6/0. Mecz Oskiego z Szymczakiem obył się bez historii – rywal popełniał bardzo dużo błędów i nie był w stanie wytrzymać wymian z naszym zawodnikiem, a wynik 6/2 6/1 można uznać za najniższy możliwy wymiar kary. Więcej emocji przysporzyło spotkanie Adriana Smatera z Alanem Budzyńskim. Adrian zagrał koncertowo pierwszego seta wygrał 6/1, by w drugim secie po wielu perypetiach w końcu dokończyć dzieła i wygrać 7/5. Jedyny punkt straciliśmy w meczu Piekarz vs Biedermann. Damian co prawda dobrze wszedł w mecz i prowadził nawet 5/2, ale następnie oddał rywalowi aż 11 gemów z rzędu, wyraźnie mając kłopot z grą na otwartych kortach, grając sporo slice, zwalniając grę i niestety też sporo psując. Świetnie zaprezentował się Szymek Janzen w swym meczu przeciw Borysowi Parczyńskiemu – podopieczny Dagmary Bednarczyk wygrał 6/0 6/0.

W drugim dniu zawodów przyszło nam się zmierzyć z Fundacja Tenis Pro Piaseczno. Rywale pewnie spodziewali się, że wystawimy 2 najmocniejsze rakiety na pierwszego debla, w efekcie dobre wyczucie naszej pani kapitan pozwoliło nam na wystawienie dwóch mocniejszych debli. W pierwszym meczu deblowym Grzegorzewski / Janzen zmierzyli się przeciw Miętkiewicz / Lenarczyk i wygrali to spotkanie 7/5 6/4. Drugi debel przysporzył sporo emocji – po wygranym pierwszym secie Adrian z Damianem musieli pogodzić się z przegranym drugim setem 4/6. Na szczeście w super tie break nasi zawodnicy zachowali więcej sił i mieli lepszą koncentrację wygrywając 10/5. W pierwszym meczu singlowym znów bez problemów swoje spotkania wygrali Oski i Szymek. Po dużych emocjach Adrian wygrał swoje spotkanie przeciw Marcinowi Andrzejczakowi 6/4 2/6 6/2. Niestety swoje drugie spotkanie singlowe przegrał Damian Piekarz 4/6 4/6 z Tomkiem Berkietą. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki dwóm wygranym meczom nasza ekipa zapewniła sobie awans do finału Drużynowych Mistrzostw Polski!