MTC z workiem medali z Mistrzostw Mazowsza!

Fantastycznie spisali się nasi zawodnicy podczas Mistrzostw Województwa w Radomiu, które odbyły się w dniach 4-6 marca 2017. Z medalami i dyplomami wrócili Szymek Jaznen, Adam Smater i Hania Telżyńska.

Do turnieju skrzatek zgłosiły się 3 zawodniczki z naszego klubu – Hania Telżyńska, Julka Chodkowska i Marysia Jastrzębska. Niestety ostatnie dwie odpadły już w pierwszej rundzie odpowiednio z Dominiką Sawicką 1/6 4/6 oraz z Karoliną Gołdą 4/6 0/6. Zdecydowanie lepiej poradziła sobie Hania Telżyńska, która wpierw wygrała z Julką Cieśluk 7/6 6/2, by następnie wziąć odwet za koleżankę klubową i wygrać z Karoliną Gołdą 6/0 6/2. W półfinale Hania mierzyła się z najwyżej rozstawioną w turnieju Zuzią Witkowską. Pierwszy set to wyrównana gra do stanu 5/5, potem Hania wygrała 2 kolejne gemy i zapisała na swoje konto pierwszą partię. W drugim secie rywalka z KT Legia zagrała koncertowo i wygrała 6/0. O losach meczu musiał zadecydować super tiebreak – w nim do stanu 8:8 dziewczyny grały punkt za punkt, ale wtedy dwie kolejne wymiany wygrała Zuzia Witkowska i to ona wywalczyła awans do finału. Hania zatem wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Warszawy, choć finał był tuż tuż!

Hania w parze ze swoją koleżanką Monika Stankiewicz wystąpiły w deblu. Przypomnę, że dziewczyny wywalczyły 2 miesiące temu brązowy medal Mistrzostw Polski, więc liczyliśmy na dobry występ. Nasz debel spisał się fantastycznie w półfinale ogrywając parę Bojarska / Frydrychowicz 6/0 6/2. W finale zmierzyły się z wyżej rozstawionym deblem Skarżyńska / Wiktowska. Zgranie naszych dziewczyn był ich wielkim atutem. Rywalki twarde warunki postawiły tylko w pierwszym secie, który rozstrzygnął się po tiebreaku. W drugiej partii Hania i Monika zagrały jeszcze lepiej i gładko wygrały 6/1, zdobywając złoty medal Mistrzostw Mazowsza!!!

Jeszcze lepiej spisali się nasi skrzaci. Do zawodów zgłoszeni byli Adrian Smater i Szymon Janzen, a jako najwyżej rozstawieni obaj mieli wolny los w I rundzie. Adrian drogę do finału przeszedł jak burza. Wpierw pokonał Mikołaja Fredrowicza 6/2 6/0, by potem być górą w meczu z Krzysztofem Weką 6/0 6/0, zaś w półfinale ograł Kubę Krawczyka 6/1 7/6. Szymek wpierw wygrał z Witem Włodarczykiem 6/1 6/0, a następnie Grzegorza Zemłę 6/2 6/1. W półfinale przyszło mu się zmierzyć z Wiktorem Sasko. Po wygranym pierwszym secie 6/4, w drugim to rywal był górą 1/6. W super tie breaku Szymek pokazał swą wyższość, przetrzymał trochę wymiany i wygrał 12:10. W finale Szymek wygrał pierwszego seta 6/1, w drugim mimo prowadzenia to Adrian był górą 7/5. Nasi skrzaci grali punkt za punkt do stanu 9:9 i wtedy 2 kolejne wymiany padły łupem Szymka. Gratulujemy jednak obu chłopcom za świetną walkę i fantastyczny wynik – dodatkowo okraszony tytułem deblowym! Tak więc w turnieju chłopców udało się MTC zgarnąć pełną pulę!!