Kacper Brązowym Medalistą Mistrzostw Europy U-14 w deblu!!!

22-27.07.2013 w miejscowości Pilzno w Czechach odbyła się najważniejsza w tym sezonie impreza tenisowa 14-to latków – Misrzostwa Europy U-14.

Nasz zawodnik rozstawiony został w turnieju z nr 5 i los sprawił, że został rozlosowany w połówce wraz z głównymi faworytami do ostatecznego triumfu, turniejową jedynką Rosjaninem Artemem Dubryvnym, czwórką Corentinem Moutetem, szóstką Turkiem Ergi Kirginem oraz Brytyjczykiem Maxem Stewartem. Już po losowaniu, trenerzy znając siłę gry tych zawodników stwierdzili, że kto z Kacpra połówki przedrze się do finału, ten zostanie indywidualnym Mistrzem Europy. I nie pomylili się Mistrzem Europy została turniejowa 4-ka Francuz Corentin Moutet pewnie pokonując zawodnika z dolnej połówki 128 osobowej drabinki Włocha Samuela Ramazzotiego 6/2, 6/1. Nasz zawodnik w singlu zatrzymał się dopiero na ćwierćfinale, przegrywając z turniejową jedynką Artemem Dubrywnym po szybkim i zaciętym meczu 3/6, 4/6 gdzie o porażce decydowały jedynie 2 przełamania. Dużo większy sukces, Kacper zanotował w grze podwójnej, gdzie w parze z reprezentacyjnym kolegą – Michałem Sikorskim dotarli aż do półfinału gdzie ulegli „o włos” późniejszym Mistrzom Europy, parze włoskiej Ramazzotti/Trappani, dopiero w Supertiebreaku w stosunku 9/11!!!