Hania znów w podwójnej koronie

W dniach 29-30 października rozegrano turniej WTK Skrzatek w klubie GKS Łęczna. Nasz klub na zawodach reprezentowała Hania Telżyńska.

Hania do Łęcznej jechała jako główna faworytka do wygrania turnieju, jako że była najwyżej rozstawiona zawodniczką. Niejednokrotnie takie sytuacje nie sprzyjają tenisistom, bo choć często ma się teoretycznie łatwiejszą drabinkę, to jednak trzeba umieć unieść presję wygrywania. Hania nie miała z tym najmniejszych problemów. W pierwszej rundzie uporała się z Nikolą Piastą 6/1 6/4, by w ćwierćfinale koncertowo odprawić z kwitkiem Dominikę Sawicką. W półfinale była również górą w rywalizacji z kolejną zawodniczką RKT Radom – Gabrielą Kraską w stosunku 6/4 6/2. W finale czekała ją trudna przeprawa przeciw swej deblowej partnerce – Monice Stankiewicz. Rywalka w pierwszym secie zagrała fenomenalnie i nie oddała naszej zawodniczce nawet gema. W drugim secie Hania wzięła sprawy w swoje ręce i wygrała tą partię 6/3. O zwycięstwie musiał więc zadecydować super tiebreak. W nim nerwy na wodzy lepiej utrzymała Hania i wygrała go 10/7, czym przypieczętowała kolejny tryumf turniejowy.

Równie dobrze Hani poszło w turnieju deblowym, w którym wystąpiła wraz z Moniką Stankiewicz. W półfinale dziewczynki pokonały bez większych problemów parę z Radomia – Kraska / Piasta 6/3 6/0. Finał, choć bardziej wyrównany, też nasze skrzatki rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając z deblem Gołda / Sawicka 6/2 6/4.

Tym samym Hania wróciła do domu z dwoma kolejnymi tytułami. Gratulujemy świetnego wyniku i czekamy na kolejne!